Amigurumi Şirinler Yapımı

Amigurumiyi kısaca anlatmak gerekirse örgüden oyuncak yapımıdır. Eskiden beridir var olan bu teknik fazla üzerinde durulmadığı için ilerleme kaydedememiştir. Ancak günümüzde örgü parçaların yeniden değer kazanması ile birlikte amigurumi yapımı da yeniden hayat bulmuş, hak ettiği değere kavuşmuştur.

amigurumi-sirinler-yapimi-5

Amigurumi ile yapılan birçok farklı oyuncak çeşidi mevcuttur. Çeşit çeşit yapılan hayvanlar, çizgi kahramanlar, bebekler bunlardan yalnızca birkaçını oluşturur. Çocukların çok sevdiği örgü oyuncaklar hem kullanışlı hem de oldukça sağlıklıdır. Eğer çocuğunuzun yüne alerjisi var ise anti bakteriyel iplerle de örebilirsiniz.

amigurumi-sirinler-yapimi-4

Amigurumi çizgi kahramanlarından biri olan şirinler de fazlasıyla ilgi görmektedir. Şirinleri çoğu çocuk çok sevmekte ve beğenmektedir. Sizde çocuğunuz için örgüden örülmüş bir şirin veya şirine yapabilirsiniz. Yapımı oldukça basit ve keyiflidir.

amigurumi-sirinler-yapimi-3

Amigurumi örgü şirinler yapımı için öncelikle gerekli malzemeleri almanız iyi olacaktır. Açık mavi renk pamuklu iplik, tığ, beyaz pamuklu iplik, iğne, amigurumi gözler, boncuk elyaf bu model için yeterli olacaktır. Öncelikle parçaları örerek işe başlamalısınız.

amigurumi-sirinler-yapimi-2

Gövdesini, başını, ayak ve bacaklarını, kol ve ellerini ayrı ayrı örünüz. Daha sonra ise içlerini boncuk elyaf ile doldurunuz. Bu işlemi bitirdikten sonra beyaz renkteki ipi alarak şapkasını örüp yerleştiriniz. Yüzüne amigurumi gözlerini yerleştirdikten sonra ağız kısmını belirginleştiriniz. Eğer şirine yapmak isterseniz üzeri için örgüden elbise dikerek, şirine modeline dönüştürebilirsiniz. Ve tabi saç eklemeyi de unutmayınız.

amigurumi-sirinler-yapimi-1

Sizde birbirinden şık amigurumi örnekleri arıyorsanız sitemizdeki görselleri takip edebilirsiniz. Birbirinden sevimli örgüden hayvan, oyuncak modelleri için resimli anlatımlı görsellerimizi inceleyebilirsiniz. Dilediğiniz modeli seçerek rahatlıkla örmeye başlayabilirsiniz. Çocuğunuz daha çok hangi tür oyuncaklardan hoşlanıyorsa onu örmeyi deneyebilirsiniz. Çocuğunuzu kendi el emeğiniz ile yapılmış bir oyuncak hediye etmek her şeye deyecektir.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Rabia Konuk dedi ki:

    Satılık mı acaba

BİR YORUM YAZ