Amigurumi Tırtıl Yapımı

   Amigurumi oyuncak yapımı son zamanlarda fazlasıyla ilgi kaynağı olmayı başarmıştır. Hazır alınan kimyasallar, plastikten yapılan oyuncaklara nazaran örgü oyuncaklar daha sağlıklı ve kullanışlıdır. Örgüden yağıldığı içinde bir sınırı yoktur. İstediğiniz oyuncağı örgü ile de rahatlıkla yapabilirsiniz. Amugurumi oyuncak yapmak ilk bakışta zor gibi gelse aslında yapımı oldukça basit ve keyiflidir. Parçaların birleştirilmesi ile oluştuğu için yapımında fazla zorlanmazsınız. Tığ işi bilen ve el becerisi olan her bayanın rahatlıkla yapabileceği kolaylıktadır.

amigurumi-tirtil-yapimi-5

 Amigurumi oyuncak modelleri çok fazla çeşitliliğe sahiptir. Çeşit çeşit, renk renk hayvanlar, çizgi kahramanlar, bebekler bunlardan sadece birkaçını oluşturmaktadır. Sizde kendinize güveniyorsanız çocuğunuz için birbirinden şık örgü oyuncaklar yapabilirsiniz.

amigurumi-tirtil-yapimi-4

Amigurumi örgü tırtıl yapımı da oldukça ilgi gören modellerden biridir. Yapımı ise oldukça basit ve keyiflidir. Öncelikle gerekli olan malzemeleri sayarak işe başlayalım. Tırtıl yapımı için yeşil renkli pamuklu iplik, kırmızı, mavi, sarı, pembe, mor renkli pamuklu iplik, makas, iğne, tığ, boncuk elyaf, beyaz, mavi ve siyah nakış ipliği lazım olacaktır.

amigurumi-tirtil-yapimi-3

İlk önce yeşil pamuklu ipi kullanarak sık tığ işi örgü ile tırtılın kafasını ve iki tane gövdesini, dört tane ayak ve bacaklarını yeşil renk ip ile örerek içlerini elyaf ile dolduruyoruz. Daha sonra ise sarı, kırmızı, pembe, mor renkli aldığımız iplikler ile önceden yapmış olduğumuz gövdeden bir miktar daha küçük yuvarlak gövdeler örüyoruz ve içlerini elyaf ile dolduruyoruz.

amigurumi-tirtil-yapimi-2

Bu ördüğümüz renkli yuvarlak gövdeleri baş ve kuyruk kısmındaki gövdelerin arasına yerleştirip, bütünleştiriyoruz. Daha sonra ise mavi, beyaz ve siyah nakış ipliğini kullanarak gözlerini ve ağzını işliyoruz. En son ise yeşil ve sarı renkleri kullanarak iki tane anten yapıp tepesine ekliyoruz. Artık tırtılımız oynamaya hazır demektir.

amigurumi-tirtil-yapimi-1

 

  

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ