Anaokulu Seçiminde Temel Kriterler Nelerdir?

Anaokulu Seçiminde Temel Kriterler Nelerdir?

Anaokulu Seçiminde Temel Kriterler Nelerdir?

Okul öncesi eğitimi çocukların zihinsel, sosyal gelişimi için oldukça önemlidir. Bunun içinde alınan eğitim, seçilen anaokulunun donanım ve yeterliliği oldukça fazlasıyla önem taşır.

Çocukların zihinsel, sosyal, zihinsel gelişimini destekleyen ve daha iyi olması için ilk adım olan anaokulu seçiminde ebeveynler oldukça dikkatli olmalı ve kendilerine belirli kriterler belirleyerek ona göre bir anaokulu seçimi yapmalıdır. Anaokulu seçiminde dikkat edilmesi gereken noktalar ise aşağıdaki gibidir. Bu noktalara dikkat ederek doğru bir anaokulu seçebilirsiniz.

anaokulu-seciminde-temel-kriterler-nelerdir

  • Anaokulu seçimi için öncelikle anaokullarını yerinde ziyaret ederek karar vermek gerekir. Telefonla veya uzaktan alınan bilgiler ile anaokulunu tam olarak tanıyamazsınız. Anaokulu ziyaretinde ilk dikkat etmeniz gereken nokta ise öğretmen yeterliliği ve donanımıdır. Öğretmenlerin alanlarında eğitim almış ve tecrübeli olmalarına dikkat ediniz.
  • Anaokulu seçiminde dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise okuldaki eşyalar, mobilyalar ve araç gereçlerin sağlamlığı ve çocuklara uygunluğudur. Anaokulunda kullanılan materyaller ve eşyalar çocukların boyuna, yaşına, fiziki özelliklerine uygun olmalıdır. Aynı zamanda sağlam ve kaliteli malzeme ile üretilmiş olması da önemlidir.
  • Sınıf mevcudu da dikkat etmeniz gereken noktalardan biridir. Nitelikli bir eğitim için sınıfların en fazla 20 kişi olması gerekmektedir.
  • Sınıfların ve bahçenin genişliği, kullanılabilir alanı çocukların sayısı ile orantılı olmalıdır.
  • Çocuğunuzu vereceğiniz anaokulu veya kreşte tam donanımlı bir sağlık odasının olmasına özen gösteriniz.

anaokulu-seciminde-temel-kriterler-nelerdir

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ