Canım Anne

Anneler Günü Etkinlikleri

Anneler Günü Etkinlikleri

ilkokul çağındaki çocukların çoğu annesine kendi yaptığı el işi etkinliğinden bir hediye vermek ister. 13 Mayıs pazar anneler günü için okulda öğretmenler çocuklara anneleri götürebilmeleri için el işi etkinlikleri düzenlemektedir.

Bizi sonsuz sevgi ile büyüten annelerimize kendi yaptığımız el işi etkinliklerini hediye etmek onlar için büyük mutluluk verici bir hediye olacaktır. Elemeği kartlar, kutular kısaca sevgimizi belirten emek vererek yaptığımız en ufak çaba bile onlara ne kadar değerli olduklarını anlatacaktır. Çocuklara basit olan bu tür el işi etkinlikleri öğretmek hem onların hayal dünyasını geliştirip yaratıcı olmasını sağlayacaktır hem de annelerine kendi yaptıkları bir hediye vermelerini sağlayacaktır. Anneler günü elişi etkinlikleri;

Anneler Günü Kartı Yapma

Anneler günü için kart yapmanın birden fazla yolu vardır. İlk olarak renkli kağıtlar, bir tane mektup ve renkli boya kalemleri gerekmektedir. Anneler günü kartı yaparken çocuklar ellerini boyayıp kendi el izlerini karta basabilirler. Ya da annesi ve kendisinin olduğu bir resmi karta yapıştırıp kartı istediği gibi süsleyerek hazırlayabilirler. Kartlara keçeli kalemler ile kendi çizecekleri anne sevgisini anlatan resimlerde onlar için annelerine verebilecekleri güzel hediyeler arasında yer almaktadır.

 

Anneler Günü İçin Karton Çiçek Yapımı

Annelerimiz birer çiçektir ve onlara kendi gibi güzel çiçeklerle hediye verebiliriz. Çocuklar el işi kartonları ile renkli renkli çiçekleri kolayca yapıp üzerine istediği notu yazıp annelerine hediye yapabilir. Karton çiçek yapımı ayrıca çocukların el becerisinin de gelişmesine katkı sağlayacaktır.

Anneler Günü Dünyanın En İyi Annesi Rozeti Yapımı

Her çocuğun düşüncesine göre kendi anneleri dünyanın en iyi annesidir. Bu güzel düşünceyi annelerine en güzel şekilde aktarmaları için anneler gününde dünyanın en iyi annesi rozetini yapıp hediye edebilirler. Dünyanın en iyi annesi rozetini yapmak için süs kağıtları, renkli karton, kurdele ve renkli kalemler yeterli olacaktır. Kalp, çiçek, yuvarlak gibi şekillerin içine dünyanın en iyisi annesi yazıp etrafını süslediklerinde hediye hazır olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi