Anneler için Egzersizler

Genç anne olanların ortak sorunlarından biri de doğumdan sonra kalan kilolardır. Evde kendi başınıza bazı egzersiz hareketleri yaparak eski formunuza geri dönebilirsiniz. Kilo vermenin ve formda kalmanın yollarından biri de dengeli ve sağlıklı beslenmektir. Hem kendiniz hem de çocuğunuz için yediklerinize dikkat etmeli bol sebze ve meyve tüketmelisiniz.

Doğum sonrasında en iyi kilo verme yollarından biri su sporlarıdır. 6 veya 8 hafta sonra su egzersizlerine başlayarak kısa süre içerisinde kilo vermeye başlayabilirsiniz.

Doğumdan sonra ilk 2 ay boyunca karın egzersizi yapmak pek doğru bulunmaktadır. Hafif egzersizler yaparak kendinizi rahatlatabilirsiniz. Bu dönemde en çok işe yarayan egzersiz ise yürüyüştür. Yürüyüş yaparak hem sağlıklı bir yaşama adım atmış olur hem de yavaş yavaş kilo vermeye başlarsınız. Özellikle de doğumdan sonraki dönemde kadınların hızlı kilo kaybı sağlık sorunlarını da beraberinde getiri bu yüzden yavaş ve düzenli kilo vermek hızlı vermekten çok daha fazla işinize yarayacaktır.

Doğumdan sonraki 2 ay sonra evinizde hafif ve yavaş bir şekilde mekik çekerek eski formunuza kısa sürede kavuşabilirsiniz. Kendinizi fazla yormadan belli aralıklar ile bu egzersizi yapınız. Önemli olan düzenli olarak her gün yapmaktır.

  Göğüs egzersizi yaparak da kendinizi daha iyi hissedebilir ve göğüs yanlarında oluşan veya oluşabilecek olan sarkmaları da engellemiş olursunuz.

Evinize şınav çekerek de rahatlıkla formda kalabilir ve kilo verebilirsiniz. Bu egzersizi bebeğiniz ile beraber yaparak da keyifli dakikalar yaşayabilirsiniz. Bebeğinizi battaniye üzerine yatırın ve ellerinizi kafasının yanlarına gelecek şekilde yerleştirip şınav çekebilirsiniz. Bundan bebeğiniz de oldukça keyif alacaktır. Sizin ona her yakınlaşmanız onun hoşuna gidecektir.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ