Annelerin haklı çıktığı 7 güzel tavsiye ♥♥♥

Annelerin haklı çıktığı 7 güzel tavsiye ♥♥♥

Annelerin haklı çıktığı 7 güzel tavsiye ♥♥♥

(Anneler hep bizlere söyledi fakat bizler kulak asmazdık ! şimdi de aynı tavsiyeleri biz verir olduk… Sevgili www.canimanne.com takipçileri, sizler için derlediğimiz 7 güzel anne tavsiyesini hatırlatmak istedik. 


1– Hadi çocuğum yemeğe diye çağırırlar.

Sandviç, çikolata, cips, hamburger yemek yemek yerine annemizin sıcacık ev yemeği mi bizi doyuracaktı !  Oysa taze yemekler, ev yemeklerine malzeme olan taze sebzeler bağışıklık sistemini güçlendiriyor ve zinde tutuyor.

Hazır gıdalar ise yüksek tuz, şeker ve kimyevi maddeler içerdiği için Yüksek tansiyona şişmanlığa, göz rahatsızlığına ve depresyona sebep olur.

2- Çocuğum üstüne hırka al derdi

annemiz üstüne hırka ceket kalın elbise al derken de haklıydı.

Hırkasız dolaşma,  hırkanı üzerine al evladım,  ceketin düğmelerini ilikle derken de,  haklıydı ve de bir bildiği vardı.

Soğuk hava bağışıklık sistemini zayıflattığı için özellikle de enfeksiyonlara karşı bize savunmasız bırakabilir.

3- “Çocuklar televizyonu kapatın artık, hadi oğlum bırak şu oyunları da arkadaşlarınla oyna” derken de haklıydı.

“ÇOCUKLAR TELEVİZYONU KAPATIN ARTIK, HADİ OĞLUM BIRAK ŞU OYUNLARI DA ARKADAŞLARINLA OYNA” DERKEN DE HAKLIYDI.

Bir araştırmaya göre televizyon, bilgisayar oyunları ve medya araçlarıyla aşırı derecede ilgilenen, fazla meşgul olan çocuklar aşırı derecede saldırgan agresif hareketlere sahip oldukları söylenmektedir Ayrıca alkol ve sig ara alışkanlığına yakınlaştırdığına işaret ediliyor..

4- Kızım – Oğlum artık hadi hayırlısı ile seni bir baş göz etsek evlenirsek diyorum.

“KIZIM, OĞLUM, ARTIK HADİ HAYIRLISI İLE SENİ BİR BAŞ GÖZ ETSEK EVLENDİRSEK” DİYORUM.

Annemiz ne zaman evlenip yuva kuracağınızı söylese daha hazır değilim, burun kıvırıp surat yapıp ve terslediğimiz olmuştur.Aile kurmanın O kadar da önemli olmadığını evlenmeden de hayat güzel olabilir diye düşünmüştünüz. Fak at evlilik beden ve ruh sağlığı için iyi geliyor. Hatta ömrü bir kaç yıl uzattığını, araştırmalara göre söyleniyor. Bu konuda araştırma yapanlar sağlıklı insanlar Erken evlenir uzun Yaşarlar diyor, gerisi size kalmış.

5- Senin için ıspanak çorbası yaptım bir kaşık olsun alırmısın ?

“SENİN İÇİN ISPANAK ÇORBASI YAPTIM, BİR KAŞIK OLSUN ALIR MISIN?”

Evet, ıspanak için söylenenler doğru. Havuç ve diğer yeşil sebzeler için söylenenlerde doğru. Anneniz sizi havuç ve ıspanak yemeğe zorlarken de haklıydı. Hiç şüphesiz anneniz geçen yıllarda dünyanın en etkin göz doktorunun yazdığı bir makalede International  Oftolmoloji Clinix dergisindeki yazıyı okumuş değildi. Ama Dergide betakaroten gibi yararlı vitaminler içeren ıspanak ve havuç gibi sebzeleri gece körlüğünü önleyebileceğini ve yaşlandıkça ortaya çıkan katarakt gibi göz hastalıklarını yavaşlatabileceğini yazmıştı. Bizden söylemesi, Gözlerinizi iyi açın. :)

6- Hadi beraber dua edelim derdi

“HADİ BERABER DUA EDELİM” DERDİ.

Anneniz çoğu sıralar yatmadan önce küçük dualar okumanızı, yemek duası okumanızı istemesinden sıkılıyormusunuz?

1990 yılında DÜK Üniversitesinin de yapılan bir araştırma inanan ve dua eden insanların daha çabuk iyileştiklerini  ve daha uzun süre yaşadıklarını ve daha az hastalığa maruz kaldıklarını gösteriyor.

7- Sık sık uykusuz kalma yavrum derdi

“SIK SIK, UYKUSUZ KALMA YAVRUM” DERDİ.

Anneniz sizin sabahlamayı düşündüğünüz gecelerde uyu derken de haklıydı.  Çünkü araştırmalar bir şeyi öğrenmenin iyi bir uyku ile daha da kolay ve kalıcı olduğunu gösteriyor.  Bir gece sabahlara kadar öğrenilen bilgi Çok geçmeden zihinden  kayboluyor ve işe yaramaz hale geliyor. Sınav gecesi annenizin sözünü dinleyip de güzel uykudan sonra çalışmış olsaydınız Muhtemelen şimdi çok şey daha biliyor olacaktınız.

 

Annelerimizin haklı olduğu yedi tavsiyeyi sizlere hatırlattık. Kulağınıza küpe olsun. Sevgi ile kalın..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ