Anneniz ile Gezebileceğiniz Yerler

Anneniz ile Gezebileceğiniz Yerler

  Annelerimizi bazen hayatın yoğunluğundan, işlerimizin çokluğundan dolayı ihmal edebiliriz. Bunun gibi durumlarda müsait olduğunuz bir hafta sonu annenizi de alıp güzel bir yere gezmeye gitmeye ne dersiniz? Eminim bu fikir annenizin de oldukça hoşuna gidecektir. Aranızdaki bağların kuvvetlenmesine yardımcı olacaktır.

Özellikle de İstanbul’da oturuyorsanız yakın yerlere gezmeye, dolaşmaya ve keşfetmeye gidebilir, beraber vakit geçirebilirsiniz. İstanbul’un yoğun trafiğinden, kalabalığından uzaklaşıp güzel bir zaman geçirebilirsiniz.

Annenizle gezebileceğiniz yerlerin başında hiç şüphesiz ki Abant gelir. Abant özellikle de mayıs aylarında gezilebilmek için iyi bir fikirdir. Göl kenarından yürüyüş yapabilir, ata binebilir veya fayton ile gezebilirsiniz. Aynı zamanda Abant’ da bulunan lezzetli alabalıkların tadına bakabileceğiniz birçok restoran bulunur. Anneniz ile keyifli bir gün geçirmek için tercih edebileceğiniz en iyi yerlerden biridir.

Anne ile gezilebilecek yerler çok fazladır. Yeter ki siz isteyin ve niyet edin. Bunlardan biri de İstanbul’a 75 dakika uzaklıkta olan Ağva’dır. İstanbul’un yorucu şehir hayatından, kalabalığından kurtulmak için iyi bir fikirdir. Sizde bu hafta sonu annenizi de alarak bu gezintiye çıkabilirsiniz. Doğa ile içe içe olarak stresinizi atabilir ve keyifli bir zaman geçirmiş olursunuz.

Sabah erkenden yola çıkarak kahvaltınızı Şile yolundaki organik köy kahvaltısı hazırlayan yerlerde yapabilirsiniz veya yol kenarında kadınların yapmış olduğu sıcacık gözlemelerin tadına bakabilirsiniz. Ağva’ya vardığınızda iki nehir arasında kalan bu yerde, nehir kenarında yürüyüş yapabilir veya bisiklete binebilirsiniz. Şile bezinden yapılmış birkaç hediyelik eşya alabilir aynı zamanda ise nehir kenarlarında bulunan balık restoranlarından birinden lezzetli bir Karadeniz balığı yiyebilirsiniz.

İstanbul’a yakın olan bir diğer yer ise Büyükada’dır. Büyükada’ya vapur ile geçip keyifli bir gün geçirebilirsiniz. Mis gibi havası, doğal güzelliği ile size oldukça iyi gelecektir.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. emine altın dedi ki:

    GAYET GÜZEL

BİR YORUM YAZ