Apartmanda Hangi Köpek Bakılır?

Apartmanda Hangi Köpek Bakılır?

Evcil hayvanlarla birlikte yaşamak isteyenlerin akıllarına takılan sorulardan biri de apartmanda hangi köpeğe bakabileceklerdir. Kediler, hem sesleri hem de daha küçük olmalarından dolayı apartman dairelerinde daha kolay bakılabilen hayvanlardır. Ancak eğer bir apartmanda oturuyorsanız her cins köpeği sahiplenmeniz pek de mümkün değildir. Apartmanda hangi köpek bakılır diye merak edenlerin birçok noktayı düşünmesi gerekir. Hem komşularınızla ters düşmemek, hem hijyen, hem de sahipleneceğiniz köpeğin mutluluğu için apartmanda köpek bakımı ile ilgili püf noktaları ve önemli bilgiler bu yazımızın devamındadır. Ayrıca Köpek Nasıl Yıkanır? Köpek Yıkamanın Püf Noktaları adlı yazımızı da okuyabilirsiniz.

apartmanda-hangi-kopek-bakilir
Apartmanda Hangi Köpek Bakılır?

Apartmanda Bakılabilecek Köpekler Hangileridir?

Toplu yaşama kurallarına uymak hepimizin önemsemesi gereken bir şeydir. Eviniz bahçeli eğilse, yakın çevreyi yaşam alanı olarak başsak kişilerle paylaşıyorsanız uyumanız gereken kurallar vardır. Nasıl ki gürültü yapmamak, çevreyi temiz tutmak, diğerlerinin yaşam alanlarına saygılı olmak gerekiyorsa; evcil hayvan beslerken dikkat edilecekler de bunların başında gelir. Bahçeli evde köpek beslemek elbette apartmanda köpek beslemek konusundan daha kolaydır. Apartman dairelerinde maalesef ki her cins köpek beslenmez. Apartmanda yaşayanları rahatsız emenin yanı sıra ayrıca bazı köpek cinsleri apartmanlarda yaşam sürdürmeye de uygun değildir. Apartmanda hangi köpek bakılır sorusu aşağıda cevaplanmıştır.

apartmanda-hangi-kopek-bakilir
Apartmanda Köpek Bakımı

Apartman Dairesinde Hangi Köpek Cinsleri Bakılır?

Apartman dairesinde oturanlar apartmanda hangi köpek bakılır diye merak ederler. Apartmanlarda özellikle de üst katlarda oturuyorsanız ve eviniz düz ayak değilse her köpek bakılmaz. Bu kişilerin büyük ırk ya da küçük ırk köpek tercihe derken dikkat edecekleri noktalar vardır.

Büyük ırk köpek bakmaya karar verdiyseniz onun bakımını düzenli olarak yapacağınızdan emin olun. Aksi halde mutsuz ve huzursuz olduğu için çok havlayacak, gürültü çıkaran hareketler yapacaktır. Ayrıca az hareketli köpek cinslerini tercih etmek evinize ve eşyalarınıza zarar gelmesini de önler.

Küçük ırk köpeklerin evde bakım için uygun olduğu bilinir. Ancak bu cins köpekler de çok havlarlar. En ufak bir ses, onları huzursuz eden küçük bir detaya tepki gösterirler. Köpeğinizi mutlu edecek, güvende olmasını yüzde yüz sağlayabilecekseniz küçük ırklar apartmanda bakılabilecek köpekler arasındadır.

apartmanda-hangi-kopek-bakilir
Evde Köpek Bakımı
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ