Aralık Meyve ve Sebzeleri

Aralık Meyve ve Sebzeleri

Kış aylarını yaşadığımız bu günlerde havalar gittikçe soğurken gelen Aralık ayının meyve ve sebzelerini içeriğimizden bulabilirsiniz.

Aralık ayı kış aylarının en sert geçen aylarındadır. Bu ayda yetişen meyve sebzeler ise genellikle kış ürünleridir. Her sebze ve meyveyi kendi ayında, kendi mevsiminde tüketmemiz lezzetini daha iyi almamızı sağlayacaktır. Seracılık, ilaçlama ve diğer yöntemler ile her mevsim çoğu sebze ve meyve üretilse de hiç biri kendi zamanında doğal olarak yetişen yiyeceklerin yerini almamaktadır. Aralık ayının sebze ve meyvelerini aşağıdan detaylı olarak bulabilirsiniz.

Aralık Meyve ve Sebzeleri

Aralık Ayı Meyveleri Nelerdir?

Aralık ayında yetişen ve oldukça fazla tüketilen meyvelerin başında portakal gelmektedir. Tam bir C vitamini deposu olan ve kış hastalıkları ile savaşan portakalı aralık ayı itibari ile tüketebilirsiniz. Aralık ayında diğer yetişen meyveler ise Mandalina, greyfurt, limon, elma, armut, muz, kivi, ayva, nar, balkabağı, muşmuladır. Elma, armut, mandalina ve nar aralık ayında oldukça fazla tüketilen sevilen meyvelerin başında gelmektedir.

Aralık Ayı Sebzeleri Nelerdir?

Aralık ayı sebzeleri özellikle zeytinyağlı yemekleri sevenler için bereketli bir aydır. Bu ayda yetişen sebzeler; yer elması, kereviz, pırasa, beyaz lahana, kırmızı lahana, brüksel lahanası, pazı, kırmızı turp, karnabahar, havuç, ıspanak, şalgam, pancardır.

Aralık Ayı Yeşillikleri Nelerdir?

Aralık ayında yetişen yeşillikler salataların vazgeçilmezleri olan ve oldukça lezzetli olan marul, roka, biberiye, soğan, nane, maydanoz, teredir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ