Argan Yağı Ne İşe Yarar?

Argan yağının vücutta saça, cilde ve tırnaklara olmak üzere saymakla bitmeyen yararları vardır. Bu yağı cildinizde kullanmak istiyorsanız ilk önce yapmanız gereken şey yüzünüzün temizliğidir. Bunun nedeni de cilt gözenekleri açılmış olacak ve cilt gözenekleri bu yağdan fazlasıyla faydalanmış olacaktır. Temizliği yapılan cilde yağ birkaç damla sürülse yeterli olacaktır.

Bu sayede cilt canlı bir görünüme sahip olacak ve düzenli kullanımdan sonra da çok sayıda faydalarını görmüş olacaksınız. Argan yağının sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kez kullanılması yeterli olacaktır. Vücut için kullanılacaksa da kullanılmadan önce duş alınması önerilir.

Argan yağının cilt için faydaları:

Kırışıklıkların oluşmasını önleyerek, ciltteki yaşlanmayı geciktirir

Cildi sıkışlaşmasına yardımcı olur.

Ciltteki sivilcelerin oluşmasını önler ve tedavi ederek yok eder. Cilt hücrelerinin yenilenmesini sağlar. Gözaltında kırışıkların oluşmasını önler. Ciltteki kullanımlarında ise hamilelik sırasında oluşan çatlakları iyileştirir. Gönül rahatlığı ile her cilt tipi için kullanılabilir.

Argan yağının saça faydaları:

Argan yağı saçlı deriye masaj yapılarak sürülerek 10 dakika bekletilir.                                                                                                                                                                                               Ölü saç derisini yeniler.Kırılmış, yıpranmış ve hasar görmüş saçları onarır ve parlaklık sağlar. Saçları besler ve uzamasını çabuklaştırır. Saçtaki kepeği önler. Saç dökülmesini durdurur.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ