ARTIK PEMBE BİR MASAL BAŞLADI

ARTIK PEMBE BİR MASAL BAŞLADI

Dünyalar tatlısı minik kızınız nihayet hayata gözlerini açtı ve rüyasında gördüğü melekler ile yüzünde kocaman bir gülümseme ile birlikte size merhaba dedi. Onu evinize, sıcacık yuvasına getirmek için dakikaları saymaya başladınız ve doktorunuz odanın kapısından girerek bebeğinizi artık evine getirebilirsiniz müjdesini sevinerek verdi. Aylar öncesinden hazırladığınız Pembe kız bebek odası artık sahibini bekliyor. Kız bebeğinizin odasının her parçasını özenle seçtiniz. Her parça birbirine uyuyor.

Bebeğinizi o odanın içinde ayrı bir ülke kurdunuz siz ve o ülkenin prensesi olan bebeğiniz ilk bebeklik evresini geçirdikten sonra artık o ülkesinde uyuyacak. Pembe kız bebek odası için seçtiğiniz eşyalar aslında sizin içinizde yaşayan ve kendinizi bebeğinizin yerine koyarak seçtiğiniz eşyalardan oluşuyor. Bir kız bebeğinin gelip hayatınıza renk ve neşe katacağını öğrendiğiniz gün belki de doktorunuzun yanından ayrılır ayrılmaz gidip bebek odası baktınız, hemen de kafanızda yerleştirdiniz. Bir şeyler uydu bir şeyler uymadı ve sonrasında o eşyaların her biri kendi kafanızın içinde kırk türlü yer değiştirdi.

Zaman eskiye oranla akıp giderken Pembe kız bebek odası eşyalarınız yavaş yavaş odadaki yerlerine sabitlendi ve artık sadece geriye minik kızınızın evinize gelip attığı çığlıklarıyla hayatınıza renk katması kaldı. Hastaneden evinize gelince hemen uykuya daldı minik kızınız. Siz ona kurduğunuz o pembe dünyanın kapısından onu izlemeye başladınız. Artık pembe bir masal başladı. O pembe masalın prensesi evinize katılınca her şey bir başka güzel oldu. Bu sene ve geçmiş senelerin vazgeçilmez rengi pembe bebek odanızı harika bir şekilde süsleyecek. Minik yavrunuz pembelikler içinde kendini huzurlu hissedecek ve bu odada geceler boyu rahat bir uyku uyuyabilecek. Kız çocukları aslında pembeye bebekliklerinden beri büyük bir sevgi duyarlar. Bu yüzdendir ki giysi dolaplarındaki giysilerin çoğu, ilk başlarda bebek odası olan daha sonra kız odası şeklini alan odalarında seçilen renkler çoğunlukla pembe tonlarından oluşmaktadır ve bu daha uzun yıllar boyunca böyle sürüp gidecek bir renk seçimi olmaya devam edecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ