Canım Anne

Asetonun Farklı Kullanım Alanları

Asetonun Farklı Kullanım Alanları

Asetonun Farklı Kullanım Alanları

Tırnaklardaki ojeleri, parlatıcıları çıkarmak için kullanılan asetonu farklı alanlarda da kullanabileceğinizi biliyor musunuz? Asetonu evde pek çok alanda işinizi kolaylaştırmak için kullanabilirsiniz. Asetonun farklı kullanım alanları arasından bazıları ise şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Bilgisayar klavyeler kir, toz birikintilerinin en fazla olduğu alanlardan biridir. Biriken kir ve tozlar mikropların oluşumuna neden olmaktadır. Bilgisayarınızın klavyesini temizlemek için ise bir pamuğa veya peçeteye aseton damlatınız ve bununla klavyeyi etkili v kolay bir şekilde temizleyiniz.
  • Beton ve laminat parkelerde oluşan çamur ve diğer izleri kolayca çıkarmak için aseton ile silebilirsiniz. Böylelikle çamur ve izlerin kolaylıkla çıktığını fark edeceksiniz.
  • En sevdiğiniz fincanlardan kahve lekelerini çıkaramıyor musunuz? Bunun için yapmanız gereken ise çok basittir. Bir pamuğun üzerine aseton damlatınız ve daha sonra fincanda leke olan kısımları asetonla siliniz, ardından bol su ve sabunla temizleyiniz.
  • Ayakkabılarınızı parlamasını istiyorsanız bu konuda da asetondan yardım alabilirsiniz. Bir bezin üzerine aseton dökünüz ve bu bezle ayakkabılarınızı siliniz.
  • Ellerinize, parmaklarınıza yapıştırıcı sürüldüyse ve çıkmıyorsa bundan kurtulmak için ellerinizi asetonla silebilirsiniz. Yapıştırıcı bu sayede kolayca çıkacaktır.
  • Elbiselere veya eşyalara sürülen mürekkep lekesi en zorlu lekelerden biridir. Mürekkep lekesinden kurtulmak için ise lekeyi aseton sıktığınız bir bezle silebilirsiniz.
  • Küvette oluşan sarı lekeler içinde yine aseton kullanabilirsiniz.

asetonun-farkli-kullanim-alanlari

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi