Baharatların Farklı Kullanım Alanları

Baharatların Farklı Kullanım Alanları

Baharatların Farklı Kullanım Alanları

Yemeklere ayrı bir tat ve lezzet veren pul biber, kırmızıbiber, karabiber yemeklere baharat olarak kullanılmasının yanı sıra farklı kullanım alanları da bulunmaktadır. Bu kullanım alanlarından pek çok kişinin haberi olmasa da aslında oldukça işe yarayan bilgiler içermektedir. Baharatların farklı kullanım alanları içinde bazıları ise şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Renkli kıyafetler birkaç yıkamadan sonra renklerini kaybetmektedir. Bunu önlemek için renkli çamaşırlarınızın içine bir çay kaşığı kadar karabiber ekleyiniz. Bu sayede renkli çamaşırlar hem renklerini koruyacak hem de renkleri birbirine bulaşmayacaktır.

baharatlarin-farkli-kullanim-alanlari

  • Evde bulunan haşereler oldukça rahatsız edicidir. Haşerelerin olumsuz etkilerinden korunmak için evinizin belli bölgelerine Arnavut biberi koymanız iyi bir çözüm olacaktır.
  • Bahçede veya evde yetiştirdiğiniz çiçeklerinize böcekler dadandı ise bundan kurtulmanın yolu oldukça basittir. Aynı miktarda un ve karabiberi karıştırınız ve ardından çiçeklerinize serpiniz. Böcekler çiçeklerden uzak duracaktır.
  • Kış aylarında ciltte oluşan kızarıklık, döküntü gibi sorunlardan karabiber yardımı ile kurtulmanız mümkündür. Bunun için yapmanız gereken ılık su içine karabiber dökmek ve karıştırdıktan sonra tonik gibi cildinize uygulamaktır.
  • Kabızlık ve mide hazımsızlığı pek çok kişinin karşı karşıya kaldığı sorunlardan biridir. Bu sorundan kurtulmak için bir miktar karabiber ile balı iyice karıştırınız ve yiyiniz. Bu soruna karşı iyi gelecektir.
  • Nezle, grip gibi rahatsızlıklar için karabiberi sıcak suyun içine koyarak karıştırın. Su soğuyunca içiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ