Ayak Nasırları İçin Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Ayak Nasırları İçin Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Ayak Nasırları İçin Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Ayak nasırları birçok kişinin ortak sorunları arasında yer almaktadır. Çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Ayaklarınızda nasır oluşumunu önlemek için yaz kış ayak bakımınıza dikkat etmeli, gerekli bakımları düzenli olarak yapmalısınız. Aksi halde hem rahatsız edici hem de hoş olmayan bir ayak yapısına sahip olabilirsiniz.

Yaz aylarında özellikle de kadınlar ne yazık ki nasırlar yüzünden sandalet veya terlik giymekten çekinmektedir. Ayaklarınızda oluşan nasırlardan kurtulmak için içerisinde çeşitli kimyasal barındıran kremleri kullanmak yerine evde kendinizin hazırlayabileceği bakım kürleri ile bu sorundan kurtulabilirsiniz. Ayak nasırları için bitkisel tedavi yöntemleri arasından birkaçı ise aşağıdaki gibidir;

ayak-nasirlari-icin-bitkisel-tedavi-yontemleri

  • Ayağınızda oluşan nasırlardan kurtulmak için leğen veya herhangi bir kabın içine sıcak su koyunuz. Suyun sıcaklığı ayağınızı yakmayacak derece de olmalıdır. Daha sonra üzerine sirke ve tuz ilave ederek karıştırınız ve ayaklarınızı bu suyun içinde 15 dakika bekletiniz. Ardından suyun içinden çıkararak kurulayınız. Zeytinyağı ile 10 dakika boyunca ayaklarınıza masaj yaparak çoraplarınızı giyiniz. Sabah topuklarınızın ve ayaklarınızın daha yumuşak olduğunu fark edeceksiniz.
  • Ayaklarda oluşan nasırlar için bir diğer yöntem ise vazelin ve badem yağıdır. Öncelikle vazelinle ayaklarınıza masaj yapınız. Ardından badem yağı sürerek çoraplarınızı giyerek yatınız. Sabah kalktığınızda topuk taşı yardımı ile ayaklarınıza gerekli törpüyü yapınız.

ayak-nasirlari-icin-bitkisel-tedavi-yontemleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ