Canım Anne

Aşırı Saç Dökülmesinin Nedenleri ve Tedavisi

Aşırı Saç Dökülmesinin Nedenleri ve Tedavisi
  • Saç
  • 22 Haziran 2018

Saç dökülmesi hem erkek hem de bayanlarda yaşanan can sıkıcı bir durumdur. Aşırı saç dökülmesinin nedenleri ve engellemek için neler yapılması gerektiğini içeriğimizden bulabilirsiniz. 

Aşırı saç dökülmesini birçok nedenden dolayı yaşanabilmektedir. Saç dökülmesinin belli başlı nedenleri bulunmaktadır. İlerleyen yaş, yanlış ürünler kullanılması, saça çok fazla şekil verme, saç köklerinin sağlıksız olması, genetik özellikler derken birden fazla neden ortaya çıkmaktadır. Saç dökülmesi aşırı bir şekilde yaşanıyorsa mutlaka bir uzmana görünüp sebebini öğrenmek gerekir. Çoğu durumlarda aşırı saç dökülmesinin nedeni stres, üzüntü, sinir gibi nedenlerden dolayı da yaşanabilmektedir.

Aşırı Saç Dökülmesinin Nedenleri

  • Özellikle kadınlarda saçlara çok fazla ısı işlemi uygulanması, boya işlemleri saç dökülmesi nedenleri arasındadır.
  • Erkekler aşırı saç dökülmesinin en belirgin nedeni saça şekil vermek için kullanılan ısı ve jöle gibi kozmetik içerikli ürünlerdir.
  • Her iki cinste de aşırı saç dökülmesinin ana nedenleri sinir, stres, üzüntü, depresyon gibi ruh sorunlarıdır.
  • D ve B vitamini eksik olan kişilerde aşırı saç dökülmesi görülür. Bu yüzden D ve B vitamini içerikli beslenmek gerekir ayrıca saç maskelerine bu vitaminlerden takviye etmek gerekir.
  • Kemoterapi gibi ciddi tedavilerde aşırı saç dökülmesi sıkça görülür.
  • Anemi, troid bezi hastalıkları saç dökülmesine neden olabilir.
  • Sürekli kullanılan bazı ilaçlar da aşırı saç dökülmesine neden olabilir. Ciddi yan etkilerden biri olan bu durumu yaşıyorsanız hemen uzmana görünmenizde fayda vardır.

Aşırı Saç Dökülmesinin Tedavisi

Tedavi için en doğru kararı uzman vermelidir. Bir uzmana görünüp testleri yaptırdıktan sonra uzmanınız eşliğinde tedavi sürecini geçirmeniz en doğrusu olur. Evde bakım yapmak isterseniz maskeler yapabilirsiniz. Kullanacağınız maskeleri hazırlarken içerisine doğal yağlar, vitaminler eklemenizi öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi