Canım Anne

Doğal Antibiyotik Olan Yiyecekler

Doğal Antibiyotik Olan Yiyecekler

Uzmanlar son zamanlarda sürekli olarak doktor onayı olmadan antibiyotik ilaç kullanmamanızı söylüyor. Evde doğal antibiyotik olan besinleri tüketip karışımlar yaparak ilaç kullanmanın önüne geçebilirsiniz.

Antibiyotik vücutta yer alan mikroplara karşı bağışıklığımızı güçlendirir ve onlarla savaşır. Halk arasında çoğu kişi kulaktan dolma bilgiler ile antibiyotik kullanmaktadır. Grip, soğuk algınlığı gibi hastalıklarda çoğu kişi hemen eline ilk gelen antibiyotiği tüketir. Fakat bu oldukça zararlı bir durumdur. Çünkü antibiyotik ilaçlar bağırsakta bulunan yararlı organizmaların yok olmasına neden olur, böbrek yetmezliği yapar, alerjik etkileri vardır ve karaciğer fonksiyonlarının bozulmasına neden olabilir. Tam da bu tehlikeli nedenlerden dolayı antibiyotik ilaçları kullanmak yerine doğal antibiyotik olan besinleri tüketmeniz daha faydalı olacaktır.

Doğal Antibiyotik Olan Yiyecekler

  • Çoğu kişi tarafından en fazla bilinen doğal antibiyotiklerin başında sarımsak gelir. Sarımsak çok güçlü bir antibiyotik görevi görmektedir. Yemeklerde bol bol tüketmeniz gerekir.
  • Enfeksiyon engellemede yıllardır alternatif tıpta sıkça kullanılan yiyecek baldır. Doğal ve şekersiz balı her sabah kahvaltıda tüketmenizi öneririz.
  • İçerisinde yüksek miktarda C vitamini bulunan lahana doğal bir antibakteriyel yiyecektir.
  • Her derde deva olan elma sirkesi mikroplarla savaşır ve vücudu korur. Elma sirkesi doğal bir antibiyotik görevindedir. Elma sirkesini bir bardak ılık suya bir kaşık katıp tüketebilirsiniz.
  • Hindistan cevizi ve kekik yağı da antibakteriyel yağ çeşitleri arasındadır.
  • Bilinen en güçlü diğer doğal antibiyotikler ise zerdeçal ve zencefildir. Zerdeçal ve zencefili özellikle kış aylarında bol bol tüketmeniz sağlığınız açısından faydalıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ