Aşırı Sıcakların Kalbe Etkisi

Aşırı Sıcakların Kalbe Etkisi

Aşırı Sıcakların Kalbe Etkisi

Aşırı sıcaklar pek çok rahatsızlığa neden olduğu gibi aynı zamanda kalp hastalıklarına ve rahatsızlıklarına da davetiye çıkarmaktadır. Özellikle de kalp ameliyatı olanlar veya kalbinden sorun yaşayanlar yaz sıcaklarına dikkat etmeli ve korunmalıdır.

asiri-sicaklarin-kalbe-etkisi

Kalp hastalarının yaz sıcaklarından az etkilenmesi için ipuçları arasından birkaçı ise aşağıdaki gibidir;

  • İnsan vücudu 36-37 derece sıcaklara karşı koruma altında olsa da bundan daha fazla sıcak olduğundan kendini korumak için soğumaya almaktadır. Bunun içinde terleme meydana gelmektedir. Terleme ardından yaşanan sıvı kaybı ve aynı zamanda damarların genişlemesi ile beraber de kan basında yavaşlama, kalp hızında artış olmaktadır. Bundan bir nebze olsun korunmak için ise günde en az 2,5 litre su tüketmelisiniz. Bayanlar yazın en az 10 bardak erkekler ise günde 14 bardak su tüketmelidir.
  • Sıvı kaybından dolayı kanda pıhtılaşma meydana gelebilmektedir. Özellikle de kalp ameliyatı veya operasyonu geçiren kişiler bu noktalara daha çok dikkat etmelidir.
  • Çok zorunlu olmadıkça güneş ışığının dik açılarla geldiği 11-15 saatleri arasında dışarı çıkmayınız.
  • Ter emici giysiler tercih ediniz. Pamuklu olmalı, naylonsu olmamalıdır. Aynı zamanda açık renk ve ince kıyafetler tercih ediniz.
  • Kalp hastası olan kişiler doktoruna danışmadan ilacın dozajını artırmamalıdır. Eğer kendinizde ekstradan hava sıcaklığından dolayı bir sorun hissediyorsanız mutlaka hekiminiz ile irtibat içine giriniz.

asiri-sicaklarin-kalbe-etkisi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ