Ayak Ölçüsü Nasıl Alınır? Ayak Ölçüleri

Ayak Ölçüsü Nasıl Alınır? Ayak Ölçüleri

Ayak numarasından emin olmayan kişiler ayakkabı alırken sorun yaşarlar. Ayakkabı alışverişlerinde gerekli olan ayak ölçüleri değişebilir. Kilo alıp vermeye bağlı olarak ayak ölçüsü değiştiğini mutlaka siz de duymuşsunuzdur. Ayak ölçüsünün zaman içinde değiştiğini düşüneneler ya da ayakkabı numarasından tam olarak emin olmayanlar ayak ölçüsü nasıl alınır diye merak ederler. Ayak numarasından emin olmayanlar veya bir kez daha teyit etmek isteyenler birkaç farklı yöntemle bunu öğrenebilirler. Kısa ve kolay yöntemlerle ayak ölçüsü öğrenme konusundaki detaylar yazımızın devamındadır.

ayak-olculeri
Ayak Ölçüleri

Ayak Ölçüleri Nasıl Alınır?

Ayak ölçüleri ayakkabı alışverişlerinde gereklidir. Ancak bildiğimiz ayak ölçümüz yani ayakkabı numaramız her ayakkabı için aynı değildir. Ayakkabının kalıbına göre farklı numaralarda almamız gerekebilir. Ayak ölçüsü nasıl alınır sorusuna cevap arayanlar ayrıca her ayakkabının numarasının aynı olsa da ayaklarına tam olarak uymadığından da şikayet ederler. Mesela çizme, bot ya da kapalı ayakkabı alırken aldığımız ayakkabı numarası terliklerde ve açık ayakkabılarda aynı olmaz. Ayak ölçüsü farklılık göstermese de ayakkabının kalıbına ve modeline göre numaralar farklılık gösterir. Ayak ölçüsü almak isteyenler için bu konunun tüm ayrıntılarına ve ayak ölçüsünün nasıl alındığına yazımızın devamında değinilmiştir.

Hangi Ayakkabı Nasıl Temizlenir? Ayakkabı Temizliği İpuçları konulu yazımızdan da faydalanabilirsiniz.

ayak-olculeri
Ayak Ölçüsü

Ayak Ölçüsü Nasıl Alınır?

Ayak ölçüsü nasıl alınır? Bu sorunun cevabının birkaç yöntemi vardır. Sizlere bu yöntemlerin en basit olanından bahsedeceğiz. Ayak ölçüsü almak isteyen kişiler için ayrıca şemalar da vardır. Ayak ölçüleri ile ilgili bilgi almak isteyenler için işte bu sorunun cevabı…

  • Ayak ölçünüzden emin değilseniz ve doğru ayak ölçüsü için yere ayağınızın sığabileceği boş bir kağıt koyun. Ayağınızla basın ve baş parmağınızın hizasını işaretleyin.
  • Daha sonra topuğunuzun en uç kısmını da işaretleyin.
  • Ayağınızı kaldırın ve işaretlediğiniz iki yer arasına düz bir çizgi çizin. Bu çizgiyi metreye ölçün. Çıkan rakam sizin ayağınızın uzunluğudur.
  • İnternette ayakkabı satılan pek çok e – ticaret sitesinde ve farklı platformlarda yer alan şemaya bu ölçüyü yazarak ayakkabı numaranızı da öğrenebilirsiniz.
ayak-olculeri
Ayak Ölçüsü Nasıl Alınır?
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ