Ayakkabı Bağcıkları Nasıl Temizlenir

Ayakkabı Bağcıkları Nasıl Temizlenir

Ayakkabı bağcıkları nasıl temizlenir günlük hayatımızda en çok giydiğimiz spor ayakkabılar ve diğer bağcıklı ayakkabı çeşitlerini devamlı dört mevsim kullanıyoruz. Hal bu olunca yağmur, çamur, toz ayakkabı bağcıkları zamanla çok kirleniyor. Nasıl temizlesek hangi yöntem ilk olarak çamaşır makinesi olarak hepimizin aklına geliyor ayakkabı her ortamda bulunduğu için bağçıklarını çamaşırlarla birlikte yıkamadan önce elimizde kirliliğini akıtmadan makinada yıkamak yanlış olacağını düşünüyorum. Renkli bağçıklarınızı makinada yıkamadan önce renk veriyormu diye kontrol etmekte fayda var. Bağçıklarınız makinanızın bölümlerine kaçabilir kese içinde yıkamayı düşüne bilirsiniz. Ve bir kaç adet bağcık kullanımı iyi olacaktır değiştirerek hem kıyafet uyumuna renk kata bilir kuruma temizlik aşamasında sizler için daha iyi olacaktır.

Ayakkabı bağcıkları

Açık Renk Ayakkabı Bağcıkların Temizliği

Beyaz bağcıklar en çok kirlenen ve yedek bağcık kullanımı gerektiren bir durum. Makinada yıkandıktan sonra kirlerinde çıkmama durumu söz konusuysa çamaşır suyu kullanımı gereke bilir. İsterseniz sıcak suyun içine bir miktar sirke dökerek beklete bilirsiniz. Sonrasında sabun ile yıkayıp durluyalım.

Karbonat ile: Her renk bağcıklar için uygulaya bikirsiniz. Bağçıklarınız sicak suda bekletip üzerine karbonat dökerek elinizde iyice citeleyerek lekesini çıkarta bilirsiniz. Sirkeli suda bekletip temizliğini sağlayacaktır.

Sıvı bulaşık detarjanı :  Bulaşık sıvı deterjanı tüm yağlı lekelerde etkili oluyor ayakkabı bağçıklarınızı elinizde yıkaya bilirsiniz. Sıcak suyun içinde biraz bağcıkları bekletip sonra elimizde bir miktar sıvı deterjanı ile citeleyerek temizliğini yapabiliriz. Ardından bir çay kaşığı karbonat ve sirke ekleyerek sıcak suda bekletip ardından durluyalım ve kurumaya bırakalım sonuç olarak tertemiz ayakkabı bağcıkları olacaktır..

 

Ayakkabı bağcıkları nasıl temizlenir

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ