Ayakkabı Kokusu Nasıl Yok Edilir?

Ayakkabı Kokusu Nasıl Yok Edilir?

Ayakkabı Kokusu Nasıl Yok Edilir?

Tüm gün ayakkabı içinde kalan ayaklarınız sıcaklık, terleme etkisi ile ter oluşumuna sebep olabilmektedir. Ayakkabılarda oluşan kokular yaz aylarında daha sık meydana gelmektedir. Ayakkabı kokusu nasıl yok edilir konusunda sizlerde eğer merak içinde iseniz yazımızı okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Aşağıdaki yöntemleri deneyerek ayakkabı kokusundan kurtulabilirsiniz.

Ayakkabı Kokusu Nasıl Yok Edilir?

  • Ayaklarınızın koktuğunu fark ettiyseniz ve bu sorun ayakkabınızdan kaynaklı ise bunu yok etmek için birkaç yöntem deneyebilirsiniz. Bu yöntemlerden biri bebek pudrasıdır. Bebek pudrasını ayakkabınızın içine serpin ve bir gece boyunca kalmasını sağlayın. Ertesi gün silkelediğinizde kokunun yok olduğunu fark edeceksiniz.
  • Ayakkabıda oluşan kokuyu yok etmek için bir diğer yöntem ise karbonattan faydalanmaktır. Karbonatı aynen bebek pudrasında olduğu gibi ayakkabınızın içine bir miktar serpin. Bu şekilde bir gece beklemesini sağlayın. Ertesi gün ayakkabının içindeki karbonatı temizleyin. Kokunun yok olduğunu göreceksiniz.
  • Doğal yöntemlerle ayakkabı içindeki kokuyu yok etme yöntemlerinden biri de poşet çaylardır. Özellikle de giymediğiniz ve bir köşede bekleyen ayakkabıların kokmasını önlemek için içine bir tane sallama poşet çay koyarak muhafaza edebilirsiniz. Böylelikle hem kokuyu ortadan kaldırmış olursunuz hem de bir daha koku oluşumu engellemiş olursunuz.
  • Ayakkabılar nemli olduklarında daha çabuk koku oluşuma neden olmaktadır. Bunu engellemek ve koku oluşumunu yok etmek için bir miktar pirinç ve karbonatı karıştırıp ayakkabınızın içine yerleştiriniz ve ertesi gün temizleyiniz. Pirinç nemi çekeceği ve karbonatta kokuyu yok edeceği için sorun ortadan kalkacaktır.
  • Çorapların içini kedi kumu ile doldurunuz ve ayakkabınızın içine yerleştiriniz. Kedi kumu ayakkabının içindeki kötü kokuyu emecektir.
  • Ayakkabının içine portakal kabuğu koyarak bekletirseniz de yine koku yok olacaktır.

Ayakkabı Kokusu Nasıl Yok Edilir?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ