Ayı Motifli Bebek Battaniyesi Modelleri

   Soğuk kış günlerinin gelmesiyle birlikte battaniyelere olan ihtiyaçta giderek artmıştır. Özellikle de bebekler için kış günlerinin vazgeçilmez parçalarının başında yer almaktadır. Hazır olarak satılan battaniye modelleri olduğu gibi el örgüsü battaniye modelleri de vardır. Hem çeşitlilik hem kullanışlı olması açısından örgü modeller daha fazla tercih edilmeye başlanmıştır. Örgü battaniyeler hazır ürünlerden daha şık durmakta ve daha fazla sıcak tutmaktadır.

Örgü bebek battaniyesi modelleri çok fazla çeşitliliğe sahiptir. Tek renk iplik ile örülen modelleri olduğu gibi birden faza rengin bir arada kullanıldığı modeller de vardır. Aynı zamanda tığ ile örülen bebek battaniyeleri olduğu gibi şiş örgüsü ile örülen modeller de vardır.

Bebek battaniyelerinin bütün olarak örülenleri olsa da motiflerin birleştirilmesi ile oluşan modeller daha çok tercih edilmektedir. Bütün şekilde örmek zahmetli ve zor olacağı için diğer model daha ağırlıklı olarak tercih edilmektedir.

  Kız bebek battaniyelerinde daha çok pembe, pudra, krem, lila, beyaz gibi renkler ağırlıklı olarak kullanılmaktadır. Erkek bebek battaniyelerinde ise daha çok beyaz, krem, mavi, turkuaz ve lacivert gibi renkler daha ağırlıklı olarak kullanılmaktadır. Aynı zamanda battaniyenizi düz şekilde ördükten sonra üzerine tığ ile farklı motifler yapıp ekleyebilirsiniz. Tığ ile yaptığınız çiçek, yaprak, gül veya hayvan motiflerini battaniyenin üzerine ekleyerek daha şık görünmesini sağlayabilirsiniz.

Motiflerin birleştirilmesi ile oluşan modeller arasında ayı motifli bebek battaniyesi sıklıkla kullanılan modeller arasında yer almaktadır. Motifleri farklı renklerde örebileceğiniz gibi tek renkle de rahatlıkla örebilirsiniz. Tığ işi örgü ile örülen bu modeli örmesi oldukça basit ve keyiflidir. İlk önce motifleri tek tek örüp daha sonra tığ işi örgü ile birleştirerek modeli bitiriyoruz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ