Motifli Battaniye Modelleri

Motifli Battaniye Modelleri

Örgü parçaların yeniden değer kazandığı günümüzde yeni modeller, örnekler ortaya çıkmıştır. Eskiden yalnızca çeyiz sandıklarını süsleyen örgü parçaların günümüzde kullanım alanı oldukça genişlemiştir. Giyim sektöründeki modellere yenileri eklendiği gibi aynı zamanda ev dekorunda da sıklıkla el emeği, göz nuru el örgüsü ürünlere yer verilmeye başlamıştır. Örgü modeller tektir ve size özeldir. Bu yüzden ev dekorunuzda kendi tarzınızı yansıtmak isterseniz örgü parçalardan yararlanabilirsiniz.

  El örgüsü modeller arasında sıklıkla tercih edilen parçaların başında da örgü battaniyeler yer almaktadır. Örgü battaniyelerin tek kişilik örülenleri olduğu gibi çift kişilik ve bebek battaniyesi boyutunda örülen modeller de vardır.

El örgüsü battaniyeler şık ve gösterili olduğu kadar da oldukça kullanışlıdır. Bu yüzden kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Battaniye örerken dikkat edeceğimiz noktalardan biri de ördüğümüz ipin kaliteli olmasıdır. Kaliteli, tüylenmeyen ve pamuklu, yumuşak dokulu ipleri tercih etmeniz en doğrusu olacaktır. Böylelikle ördüğünüz battaniye daha kullanışlı olduğu gibi aynı zamanda verdiğiniz emeğe de fazlasıyla deyecektir.

El emeği, göz nuru battaniyeleri tek parça halinde örmek zor olacağından parçaların birleştirilmesi ile veya motiflerin birleştirilmesi ile oluşan modeller daha çok kullanılmakta ve tercih edilmektedir.

Özelikle de son zamanlarda motiflerin birleştirilmesi ile oluşan modeller sıklıkla tercih edilmeye başlamıştır. Örmesi daha keyifli ve kolay olan bu modeli sizde rahatlıkla örebilirsiniz. Motifleri tek renk iplik işle yapabileceğiniz gibi birden fazla rengi bir arada kullanarak da şık modeller elde edebilirsiniz.

Kare motifli battaniye modelleri en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır. Sizde bu modelin farklı örneklerini arıyorsanız sitemizdeki görselleri inceleyebilirsiniz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ