Ayva Çekirdeği Maskesi Nasıl Yapılır ve Faydaları Nelerdir?

Ayva Çekirdeği Maskesi Nasıl Yapılır ve Faydaları Nelerdir?

Kırışıklıklar ve cilt lekelerine en etkili çözümler arasında yer alan ayva çekirdeği maskesinin nasıl yapıldığı ve faydalarını hazırladık. 

Ayva çekirdeği çoğu kadının rutin bakımlarında kullandığı doğal bir formüldür. Hem maliyeti düşük hem de etkisi yüksektir. Ayva çekirdeğinin maskesini yapmak oldukça kolaydır. Çekirdeğin jelimsi yapısı sayesinde saç ve cilt bakımında kullanabileceğiniz bir maske yapabilirsiniz.

Ayva Çekirdeği Maskesi Nasıl Yapılır?

Orta boy bir ayvanın içerisindeki tüm çekirdekleri çıkarın. Daha sonra bu çekirdekleri çeyrek çay bardağı su içerisine koyun. Daha fazla maske yapmak istiyorsanız çekirdek ve su miktarını arttırabilirsiniz. Su içerisinde ayva çekirdeklerini jel kıvamına gelene kadar bekletin. Tam jelimsi bir yapı için bir gece bekletmeniz uygun olacaktır. Maske hazır olduktan sonra cildinizdeki kırışıkları ve lekeleri azaltmak için sürüp en az 20 dakika bekletin. Ayva çekirdeğinin herhangi bir zararı yoktur bu yüzden gün içerisinde istediğiniz kadar bekletebilirsiniz. Saçlar için ise duş almadan önce özellikle diplere sürerek masaj yapın. En az 1 saat bekledikten sonra durulayın. Bu sayede saçlarınız daha canlı ve sağlıklı olacaktır.

Ayva Çekirdeği Maskesi Faydaları Nelerdir?

  • Cilt kırışıklıklarını azaltır.
  • Cilt lekelerini azaltır ve daha pürüzsüz bir cilt görünümü sağlar.
  • Saç bakımında etkilidir. Saçların nemini geri kazandırır ve kırık oluşumunu engeller.
  • Cildin sıkılaşmasını sağlar ve erken yaşlanmasını engeller.
  • Saçların daha sağlıklı, parlak olmasını sağlar ve dökülmeyi engeller.

https://www.youtube.com/watch?v=wR1r0aurjd4

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ