Az Yakan Kombi Ayarı Nasıl Olmalıdır?

Az Yakan Kombi Ayarı Nasıl Olmalıdır?

Kış aylarının soğuk günlerinde kombiler açılıyor. Yılın en az 6 ayı boyunca yanan kombiler gelen doğalgaz faturası ile de bütçeleri zorluyor. Kışın gelmesiyle birlikte az yakan kombi ayarı ile ilgili araştırmalar ve sorulan sorular da çoğalıyor. Kombi az yakması nasıl olur? Kombi hangi ayarda daha az yakar? Kış aylarında okulların da açık olması ve çocukların masraflarının artması aileleri tasarrufa gitme yoluna yönlendiriyor. Su faturası nasıl daha az gelir, elektrik faturası tasarruf konuları da az yalan kombi konusuyla birlikte konuşuluyor.

az-yakan-kombi
Az Yakan Kombi Ayarı

Faturaların Az Gelmesi Sağlanabilir mi?

Su Faturasını Azaltmanın Püf Noktaları! Başlığındaki sayfamızı da inceleyerek aylık bütçenizi hafifletme yoluna gidebilirsiniz. Bazı basit püf noktalarının bilinmesi doğalgaz, elektrik ve su faturalarının daha az gelmesini sağlayabilir. Ancak bu püf noktalarına tüm aile bireylerinin dikkat etmesi gerektiğini de belirtmek isteriz. Az yakan kombi ayarı nasıl yapılır? Kombinin az yakması için neler yapılır? Gibi soruların cevabı niteliğindeki ipuçları yazımızın devamındadır.

az-yakan-kombi
Kombi Az Yakması Nasıl Olur

Az Yakan Kombi Ayarı Nasıl Olur?

Az yakan kombi denince akla genellikle kombinin günün belirli dönemlerinde kapatılması gelir. Ancak bu yanlıştır. Kombinin az yakması için kapatmak işe yaramaz.

  • Kombi az yakması için derecesinin 40’ın altına düşmemesi gerekir. Bilinenin aksine 30 derece civarında olan kombi daha az yakmaz. 40 dereceden az ısıda yanan kombi ortamı ısıtmak için daha fazla gaz harcar. Bu da faturanın yüksek gelmesine yol açar. Hatta çok soğuk şehirlerimizde kombinin sabit ayarının 50 derece civarında olması gerekir.
  • Az yakan kombi için geceleri kapatmak işe yaramaz, aksine ters etki yapar. Gece kapatıp sabah açacağınız kombi sabahları ortamı ısıtmak için daha çok doğalgaz ve daha çok elektrik yakacaktır.
  • Kombi seçimi yaparken özelliklerine dikkat etmek, kaliteli ürünlerden satın almak da az doğalgaz faturası gelmesi için etkilidir.
  • Kombilerin kullanma kılavuzunun dikkatlice okunması ve yazan tavsiyelere uyulması da önemlidir.
az-yakan-kombi
Doğalgaz Faturası Tasarruf
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ