Su Faturasını Azaltmanın Püf Noktaları Nelerdir?

Su Faturasını Azaltmanın Püf Noktaları Nelerdir?

Su Faturasını Azaltmanın Püf Noktaları

Bazı basit püf noktalarına dikkat ederek ve uygulayarak kabarık gelen su faturalarınızı düşürebilirsiniz.

Su kullanımını bilinçsizce yapan kişiler hem doğal kaynakların hızla tükenmesine sebep olurken aynı zamanda da kabarık bir su faturası ile karşı karşıya kalmaktadır. Bu yüzden yüklü miktarda su faturası ile karşı karşıya kalmamak için öncelikle tasarruflu olunmalı, israf etmemelisiniz. Ardından birkaç püf noktasına da dikkat ederek su faturanızı düşürebilirsiniz. Su faturasını azaltmanın püf noktaları arasından birkaçı ise şunlardır;

Su Faturasını Azaltmanın Püf Noktaları

  • En fazla su israfı bahçenin veya sebzelerin, meyvelerin, çiçeklerin sulanması sırasında olmaktadır. Bunu engellemek için bahçenizi veya bitkilerinizi suladığınız hortumun ağız kısmına debi takabilirsiniz.
  • Çamaşır makinenizi veya bulaşık makinenizi tam doldurmadan daha yarım dolu iken çalıştırmayınız. Tam dolu olduğundan emin olarak, iyi yerleştirdikten sonra çalıştırınız. Böylelikle israf etmemiş olur, faturanızın daha az gelmesini sağlamış olursunuz.
  • Özellikle sıcak yaz günlerinde sık sık alınan duş sırasında çok fazla su israfı olmaktadır. Bunu biraz olsun azaltmak için saçlarınızı şampuanladığınız veya keselendiğiniz sırada suyu kapatınız.
  • Tuvalet sifonunun içine bir pet şişeyi dolu halde koyarsanız daha az su israfı yapmış olursunuz. Böylelikle de faturanızın daha az gelmesini sağlarsınız.
  • Bu püf noktalarına dikkat ederek ve uygulayarak hem doğal yaşamı korumuş olacak hem de faturanızın kabarık gelmesini önlemiş olacaksınız.

Su Faturasını Azaltmanın Püf Noktaları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ