2020 Babalar Günü Ne Zaman?

2020 Babalar Günü Ne Zaman?

Dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de kutlanan Babalar Günü ne zaman olduğu da pek çok kişi tarafından merak ediliyor. 2020 Babalar Günü hangi tarih olduğu ile ilgili sorgular sıklıkla yapılıyor. Babalar Günü her yıl haziran ayında kutlanıyor. Bu yıl da haziran ayında kutlanacak. Babalar günü tarihi bu yıl 21 Haziran 2020 olarak biliniyor. Bu tarihi araştıran kişiler babasına şimdiden hediye alma hazırlıklarına başladı. Fiziki mağazalardan ve internette hediye siparişleri bu gibi özel günlerde olduğu gibi Babalar Günü’nde de artıyor.

Babalar Günü Ne Zaman

Babalar Günü 2020 Ne Zaman Kutlanacak?

Babalar Günü 2020 yılında 21 Haziran tarihinde kutlanacak. Bu tarihte babasının yanında olmak isteyenler şimdiden planlarını yapmaya başladı. En güzel en değişik hediyeyi almak için sıraya girdiler. Anlamlı Babalar Günü hediyesi arayanlar için Babalık Sertifikası uygulamasının linki aşağıdadır. Bu linkten sizde faydalanabilir, babanız için anlamlı bir hediye hazırlayabilirsiniz. 2020 Babalar Günü ne zaman sorusunun cevabından sonra hazırlıklarınıza başlayabilir, linke tıklayarak Babalık Sertifikası edinebilirsiniz.

2020 Babalar Günü

Babalar Günü Tarihçesi

Babalar Günü ne zaman diye cevapladıktan sonra şimdi de bugünün nasıl ortaya çıktığına bakalım.

Sonora Smart Dodd adlı Amerikalı kadının babası ülkedeki bir iç savaşta gazi olmuştur. Sonora Smart Dodd, anneler için özel bir gün olduğu gibi babalar için de olması gerektiği fikrindeydi. Çünkü Sonora’nın babası anneleri olmamasına rağmen ona ve 5 kardeşine tek başına bakarak büyütmüştü. Sonora’nın babasının doğum günü 5 Haziran tarihiydi. Amerikalı kadının aklına bir fikir geldi ve 5 Haziran’ın Babalar Günü olması için hızla çalışmalara başladı. Girişimleri maalesef 5 Haziran’a yetişmedi ve haziranın üçüncü Pazar gününe ertelendi. O günden bu yana da giderek yayıldı ve her yıl haziran ayının üçüncü Pazar Babalar Günü olarak kutlanmaya devam etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ