Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Yiyecekler

Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Yiyecekler

Özellikle kış aylarında bağışıklık sisteminin güçlü olması kış hastalıklarının önüne geçmektedir. Her mevsim hastalıklardan korunmak için bağışıklık sisteminizi güçlendirecek yiyeceklerin listesini içeriğimizden bulabilirsiniz. 

Bağışıklık sistemi vücudu hastalıklara karşı koruyan, savunan, mikroplar ile savaşan yapıdır. Bağışıklık sisteminin kötü olması yani dayanıksız olması birçok hastalığı geçirmenize neden olur. Bağışıklık sistemini güçlendirmek elimizdedir. Beslenme şekli, günlük aktiviteler, zararlı maddelerden uzak durmak bağışıklık sistemini güçlendiren ve koruyan önemli noktalardır. Bağışıklık sisteminin güçlenmesi için doğal mucizeler olan şifalı bitkilerden ve yiyecekler yardım alabilirsiniz.

Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Yiyecekler

  • Doğal antibiyotik olarak bilinen sarımsak bağışıklık sistemini güçlendiren en önemli yiyeceklerin başında gelmektedir. Ayrıca kanseri önleyici etkisi de bulunmaktadır.
  • Bağırsakta bulunan ve bağışıklık sisteminin büyük bir bölümünü koruyan faydalı bakteriler probiyotiklerle vücuda girmektedir. Yoğurt zengin probiyotik içeriği nedeniyle bağışıklık sistemini güçlendirmektedir. Ayrıca içerisinde bulunan D vitamini sağlık açısından faydalıdır. Her gün mutlaka 1 kase yoğurt yemeniz önerilir.
  • Ispanak çoğu kişi tarafından sevilmese de faydaları saymakla bitmeyen doğal mucizeler arasında yer almaktadır. İçerisinde bulunan folik asit, C vitamini, magnezyum ve potasyum bağışıklık sistemini korur ve güçlendirir. Hücrelerin yenilenmesine yardımcı olur.
  • Brokoli özellikle karaciğere faydalıdır. Karaciğer dostu olan brokoli içerisinde yer alan Kalsiyum, A, C ve E vitaminleri bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlar. Antioksidan görevi görerek vücudu korur.
  • Cilde faydası saymakla bitmeyen, iştah açıcı özelliğinin yanı sıra acı tadı ile de çok fazla tüketilen kırmızı biber bağışıklık sistemini güçlendirir. Özellikle cilt ve gözler üzerinde olumlu etkileri bulunmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ