Bahçenizi Geniş ve Rahat Hale Getirecek 6 Fikir

Bahçenizi Geniş ve Rahat Hale Getirecek 6 Fikir

Bahçenizi Geniş ve Rahat Hale Getirecek 6 Fikir

Evinizin arka bahçesi, dinlenmek, kitap okumak, güneşlenmek, ızgara yapmak, aileniz ile beraber etkili ve eğlenceli vakit geçirebileceğiniz bir alandır. Bahçeniz küçük olsa bile yapacağınız ufak değişiklikler ve dekorasyon önerileri ile harikalar yaratabilirsiniz. İşte küçük arka bahçenizi geniş ve rahat yapacak fikirler arasından bazıları şunlardır;

  • Bahçenizin bir köşesini oturma bölümü olarak ayarlayabilir ve bahçe dekorunuza uygun şekilde mobilya eve eşyalar ile buluşturabilirsiniz. Hasır görünümlü sandalyeler, ahşap masalar, köşe takımlarından birini seçerek bahçenizde uygun olan köşeye yerleştirebilirsiniz. Bahçeniz için mobilya tercih ederken eğer küçük bir bahçeniz varsa mutlaka ince ve kalıbı dar olan mobilyaları tercih ediniz.
  • Bahçenize ailenizle eğlenceli vakit geçirirken yere atıp kullanabileceğiniz şık ve farklı kırlentler, yastıklar dikebilirsiniz.
  • Eski kullanılmayan karyolanız varsa eğer bunu bahçenizde uygun bir köşeye kurarak yine bahçe dekoruna uygun şekilde örtüler, yastıklar ile döşeyebilirsiniz.
  • Çocuklarınızın etkili, verimli ve eğlenceli vakit geçirebilecekleri mini bir park, oyun alanı inşa edebilirsiniz. Bunun için küçük şişme havuzları, kumları, mini kaydırakları kullanabilirsiniz. Yapay kum havuzu yaparak içine gerekli malzemeler olan kürek, kovaları yerleştirebilirsiniz.
  • Bahçeniz ile uyumlu olacak aydınlatmaları seçerek gerekli yerlere yerleştirerek bahçenizin bütünlüğünü tamamlayabilirsiniz.
  • Bahçenin olmazsa olmazları elbette bitkiler, çiçeklerdir. Bunun için çeşitli büyüklükte ve formda saksılara dilediğiniz çiçekleri asarak uygun yerlere yerleştirebilirsiniz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ