Banyo Perdesi Nasıl Temizlenir?

Banyo Perdesi Nasıl Temizlenir?

Banyo perdesi nasıl temizlenir? En çok kullandığımız banyomuz hele ki yaz mevsiminde sık, sık duş yapılması banyo perdelerinin ıslanması oldukça hanımların canını sıkan bir durumdur. Zamanında müdahale edilmediği zamanlar,

küf veya siyahlanma olması kaçınılmaz bir durum. Hijyeni sağlamak için bir çok detaydan geçirdiğimiz duş perdeleri temizliği nasıl olmalıdır, duş perdeleri, su geçirmez özelliği ve farklı desenleri, renk seçenekleriyle banyoya ayrı bir hava kattığı doğrudur. Koyu veya açık renklerde olması temizlik aşamasında renge kumaşa göre değişiklik göstermektedir. Banyonun sıcak olması perdelerin lekelerin çabuk oluşmasına neden olmaktadır. Duş perdelerinin temizliğinde püf noktalar nelerdir ve nasıl yapılır yazımızın içeriğinde bulabilirsiniz.

Banyo Perdesi Nasıl Temizlenir?

Banyo Perdesi Nasıl Temizlenir?

√ Banyo perdeleri kumaş cinsine göre elde veya çamaşır makinesinde yıkana bilir. Kumaş farkına göre, baskı olması durumunda elde yıkamanın daha uzun kullanışlı olmasında rol oynamaktadır. 30 derecede yıkamak uygundur, hassas program seçimi yapılması uygundur.

√ Diğer bir konuda çok sık karşılaşılan küf oluşması ister istemez oluşum oluyor. Bu gibi durumlarda daha sık temizliği yapılması gerekmektedir, beyaz veya desensiz banyo perdelerinde çamaşır suyu kullanımı uygundur. İter elde veya çamaşır makinesine deterjan artı çamaşır suyu ekleyerek yıkaya bilirsiniz.

√ Banyo perdesinin renklerinin koyu olması durumunda çamaşır suyu kullanımı bozulması neden oluyor koyu renk perdelerimizde hangi ürünü kullanmalıyız. Devreye kurtarıcı sirke yardımcı oluyor. Uygun kap içerisinde bir miktar suyun içine biraz katacağımız sirke ile temizliğini yapabilirsiniz. Bol su ile durulayıp asalım kurumaya bırakalım daha etkili olmasını istiyorsanız sıvı sabun içine katıla bilir.

Banyo perdesi nasıl temizlenir

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ