Banyo Tuvalet Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Banyo Tuvalet Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Yaşam alanlarınızın konforuna dikkat ettiğiniz kadar dekoruna da dikkat etmelisiniz. Malum sıkıcı ve göz yorucu birçok eşya arasında kalmak sizi huzursuz edecektir. Evde ki mobilya seçimleriniz tüm parçaları odanın şekline ve birbiri ile uyumlu bir dekor oluşturmasına dikkat ediyorsanız tuvalet ve banyoda da aynı özen ve dikkati göstermelisiniz. Zira küçük bir banyo da küvet ya da duşa kabin, klozet, lavabo, dolap ve çamaşır makinesi gibi eşyaları koymak için uğraşmanız hareket alanınızı kısıtlamanıza ve her girdiğinizde keyfinizin kaçmasına neden olacak. İşte size banyo-tuvalet dekorasyonu nasıl olmalı? Sorusuna bulduğumuz yanıtlar…

sik-banyo-dekorasyonu

Banyonuz büyük ise küvet, klozet ve lavaboyu kenarda ve orta alanda hareket alanı bırakacak şekilde olmasına özen gösterin. Çamaşır dolabı ve çamaşır makinesi için de bir diğer köşeyi kullanabilirsiniz. Banyonuz küçük ise çamaşır dolabı koymak yerine duvara monte edilmiş daha portatif raflarla mekânda ki yerden tasarruf edebilir aynı zamanda da ihtiyacınız olan eşyalar için yer açmış olacaksınız. Aynı zaman da banyonun büyük görünmesini sağlamak için de aynalardan yardım alabilirsiniz.

banyo-dekorasyonu

Cam duşa kabinde mekânı şeffaflığını koruduğu için mekânı bölmemiş olacağından daha küçük görünmesine engel olacaktır. Derinlik algısı ile de banyonuzu büyük gösterebilirsiniz. Bunun için banyoda ki parçalarınızı aynı renk kullanmanız yeterli. Bu renk tonlarının açık renkler olmasına özen gösterin.  Banyonuzda tek renk değil de iki renk kullanmak isterseniz de bunların kontrast yaratıyor olmasına dikkat edin. Örneğin; fayans renginiz koyu ise dolap ya da raflarınızda açık renk kullanmanız derinlik katacaktır.

banyo-dekorasyonu-nasil-olmal

Banyo ve tuvalet dekorasyonunun bir diğer önemli unsuru da aydınlatma olsa gerek. Lavabo üzerinde ışık kullanımı ve yönü değiştirilebilen bir aydınlatmadan yararlanabilirsiniz. Banyoda kuvvetli ışıklar yerine daha yumuşak soft ışıklar tercih etmelisiniz. Biraz da farklı olması adına kokulu hoş mumlarla da banyolarınıza farklı bir hava katabilirisiniz. Fayanslarınızın ışığa etkisini unutmamalı tabi bu nedenle fayanslarınızı açık renk tercih etmek daha aydınlık olmasına yardımcı olacaktır.

Banyo ve tuvaletteki dekorasyonun aydınlatması, ferah olması, aksesuarlarla farklı bir hava sağlanması durumunda sıradan bir banyo tuvalet dekorundan ayrılmış olacaksınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ