Yatak Odalarında Yaz Havası

Yatak Odalarında Yaz Havası

Havaların ısınmasıyla birlikte giyilen kıyafetlere, ruh haline, balkonlara ve hatta yatak odalarına yaz geldi. Bu amaçla da üretilen birçok ürün raflarda yerlerini aldı bile. Yatak odalarının genel konseptini düşünecek olursak yatak örtüsü, nevresim takımları, perdeler ve halılarda değişiklikler yapmak en kolay olanlarıdır. Yeni bir nevresim takımı ile bütün yatak odasının havası bir anda değişiverir. Tabi ki yaz mevsiminin yaklaşmasıyla birlikte yapılan bahar temizlikleri de meşhurdur. Bu temizliklerle camlar, kapılar, mobilyalar, avizeler ve daha birçok şey dip bucak temizlenir.

yaz-icin-yatak-odasi

Bunun yanı sıra özellikle bazalı bir yatak kullanıyorsak içinde yazın kışlıklar, kışın ise yazlıklar bulunur ve bunlar mevsim geçişlerinde hem elden geçirilir hem de dolaplardaki yerlerini almak üzere yerleştirilir. Yatak odalarına yaz geldi dememizin nedeni bunlarla da sınırlı değil. Yaz mevsimi yaklaşırken ev tekstil ürünlerine bakacak olursak renk olarak; daha açık tonlar, açık pastel tonları, cıvıl cıvıl canlı renkler sıklıkla kullanılanlar arasında. Desenlerde ise çiçekli, ağaç desenleri ve şimdilerde moda olan 3 boyutlu bir görünüm sağlayan desenler sayesinde kendinizi bir bahar bahçesinde bulmanız bile olası.

renkli-yatak-odalasi

Tüm bunların yanı sıra perdelerde de benzer durum söz konusu. Tül perdelerde sunulan geniş renk seçeneği sayesinde size yazı anımsatan canlı bir görünüm yakalayabilirsiniz. Bunun haricinde günümüzde sıklıkla moda olan duvar kağıtları veya bir duvarı farklı renkte boyama yöntemleri sayesinde yazı yatak odanıza getirmeniz mümkün. Özellikle duvar kağıtları sayesinde odanızın bir duvarında çiçek açmış ağaç desenleriyle yazı içinizde hissetmek çok kolay olabilir.

mor-yatak-odasi

Yazı içinizde hissetmek için illa ki bir tatile gitmeye hatta sıcaktan kavrulmaya gerek yok. Tüm bu bahsedilen ufak değişiklikler sayesinde yazı içinizde hissedebilirsiniz. Yatak odalarına yaz geldiyse ailecek bunun keyfini birlikte sürebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ