Banyoya Konulmaması Gereken Eşyalar

Banyoya Konulmaması Gereken Eşyalar

Banyolar nemin yüksek olduğu alanlar oldukları için bakteri, mikrop üretmeye ve yaymaya oldukça müsaittir. Bunun içinde banyoya koyduğunuz eşyalara dikkat etmelisiniz. Bu sağlığınız için oldukça önemlidir.

Evimizin en çok kullandığımız alanlarından biri olan banyoların her daim temiz, düzenli ve hijyenik olması gerekmektedir. Ancak ne kadar temiz olursa olsun sıcak sudan kaynaklanan nemden dolayı bakteri oluşumuna yatkın olmaktadır. Bu yüzden de bazı eşyaların banyoda bulunması sakıncalıdır.

banyoya-konulmamasi-gereken-esyalar

   Banyoda asla bulunmaması gereken eşyalar arasından birkaçı ise aşağıdaki gibidir;

  • En çok yapılan hataların başında diş fırçalarını banyoya koymak gelmektedir. Hemen hemen herkes bu hataya düşmektedir. Ancak bakteri açısından yoğun olan banyoya diş fırçalarını koymak hijyen açısından yanlıştır.
  • Banyoya koyulmaması gereken bir diğer eşya ise ilaçlardır. İlaçlar nemli ortamlarda çok çabuk bozulur. Bunun içinde eğer eşyalarınızı dışarıda muhafaza edecekseniz daha serin ve rutubet, nemin az olduğu bir dolabın içinde saklamalısınız.

banyoya-konulmamasi-gereken-esyalar

  • Traş bıçakları banyoda çok çabuk paslanacağı ve mikrop barındıracağı için ambalajı açılan traş bıçaklarını asla banyoda saklamayınız.
  • Banyo hem ısısı yüksek bir alan hem de nemli bir yer olduğu için makyaj malzemeleri için hiç uygun değildir. Makyaj malzemelerinizi banyoya koyarsanız çok çabuk bozulur.
  • Banyoda bulunmaması gereken eşyalardan biri de parfümlerdir. Nemli ve sıcak olduğu için parfümlerinizin kokusu değişebilir.

banyoya-konulmamasi-gereken-esyalar

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ