Bardaklardaki Beyaz Mat Leke Nasıl Çıkar ?

Çamaşır makinesinde veya elde yıkandıktan sonra oluşan bardaklardaki beyaz mat leke nasıl çıkar içeriğimizden bulabilirsiniz.

Bulaşıkları temizledikten sonra üzerinde kalan lekeler can sıkıcı bir görüntü yaratır ayrıca temiz görünmesinin de önüne geçer. Lekeli bardaklar çoğu kişinin midesinin bulanmasına neden olur. Ayrıca bardakta oluşan lekeler daha eski görünmesine de neden olur. Bardaklarınızı yıkadıktan sonra üzerinde beyaz lekeler kalmaması için bazı tüyoları uygulayabilirsiniz. Pratik çözümler ile bardaklarınızın ilk günkü gibi temiz, lekesiz ve parlak olmasını sağlayabilirsiniz. Genellikle sürekli bulaşık makinesinde yıkanan bardaklarda beyaz lekeler oluşmaktadır. Bu yüzden bardakları arada pratik yöntemler ile parlatmak gereklidir.

Bardaklardaki Beyaz Mat Leke Nasıl Çıkar ?

  • Makinenizde her zaman tuz ve parlatıcı gözü dolu olsun. Tuz ve parlatıcı eksik olur ise lekelenme artar. Özellikle makinenin parlatıcı kısmını veya göstergesini sürekli kontrol edin.
  • Bulaşık makinesini çalıştırmadan önce bir miktar beyaz veya elma sirkesini de deterjan gözüne ekleyin. Sirke hem bulaşıkları dezenfekte edecektir hem de lekeleri çıkaracaktır.
  • Tüm bardaklarınızı geniş bir kap içerisine koyun. Üzerine sıcak su dökün. Daha sonra suya sirke, parlatıcı veya bir miktar çamaşır suyu ekleyin. En az 2-3 saat bardakları bu şekilde bırakın. Daha sonra durulayıp güzelce kurulayın. Duruladıktan sonra hem kurulama işlemini yapmaya özen gösterin. Aksi takdirde tekrar lekelenmeler oluşabilir.
  • Son olarak bardaklarda veya diğer bulaşıklarda leke kalmaması için mutlaka yıkadıktan sonra kurulayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ