Bardaklardan Gelen Koku İçin Pratik Çözüm

Yıkamanıza ve kurutmanıza rağmen temiz bardaklardan gelen koku için pratik çözüm önerilerini sizler için derledik.

Bulaşık sepetleri kullanışlı olsa da temiz kullanılmadığında bardaklarda koku oluşumuna neden olmaktadır. Aynı şekilde bardağı tam kurutmadan dolaba koymak veya çok fazla çamaşır suyu gibi deterjanlar ile yıkamak bardaklarda koku oluşumuna neden olabilmektedir.Bardaklarda oluşan koku rahatsız edici olmaktadır. Su içerken özellikle kokunun etkisi daha da artmaktadır. Bardaklardan gelen kokuların çözümü için aşağıda yer alan önerileri uygulayabilirsiniz.

Bardaklardan Gelen Koku İçin Pratik Çözüm

  • Eğer bardaklarınızı sürekli olarak bulaşık makinesinde yıkıyorsanız makine içerisine mutlaka bir koku yerleştirin. Marketlerden kolayca bulabileceğiniz bulaşık makinesi kokuları bardakların temiz kokmasını sağlayacaktır.
  • İsterseniz koku almak yerine makine içerisine limonu dörde bölüp koyabilirsiniz. Bulaşık makinesi yıkandığında limonun kokusu da tüm bulaşıklara etki edecektir.
  • Bardaklarınızı yıkadıktan sonra dolaba koymadan önce mutlaka kurutun. Aksi takdirde içerisinde kalan su koku oluşmasına neden olacaktır.
  • Bulaşık makinesinin parlatıcı kısmını bir kaç damla lavanta veya menekşe yağı damlatın. Makine her çalıştığında bardaklarınız mis gibi kokacaktır.
  • Limonun yarısını tuza basın. Daha sonra limonu bardağın içerisine sünger ile yıkar gibi sürmeye başlayın. Bu yöntem hem lekelerin gitmesini sağlayacak hem de kötü kokuları alacaktır.
  • Bardaklarınızın hepsini derin bir kap içerisinde bir gece boyunca güzel kokulu bir deterjan ve sıcak su ile dolu yerde bekletin. Böylelikle kokuları tamamen gidecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ