Basamaklı örgü modeli yapılışı

Basamaklı örgü modeli yapılışı şiş örgü yapılışı çok amaçlı ve bir çok örgü modelinde kolaylıkla yapıla bilecek kış mevsiminin en güzel el işleri arasında örgü modelleri yapılışı gelmektedir.

Basamaklı örgü modeli yelek yapımına çok yakışacağını düşünüyorum. Güzel hırka modeli de olabilir. Örgü çok yapan arkadaşlarımız bu konuda daha bilgileri fazladır. Bilmeyen yeni öğrenmek isteyen arkadaşlarımız içinse ufak ayrıntılar paylaşmaya çalışıyoruz.

Örgü yapımında seçilen ip ve renk tonları da etkili olduğunu düşünüyorum. İp seçerken kalınlığı inceliği önemlidir. Basamaklı örgü modelinde orta kalınlıkta ip ve ona uygun şiş seçimi yapılması gerekmektedir. Aldığınız ip markasının arka etiket kısmında kaç numara şiş tercihi belirtilmiştir. Tabi ki elinizin örüş ayarını hesaplayarak seçmenizde fayda vardır.

Yeni öğrenmek veya yapmak isteyen arkadaşlarımız için video anlatımı oldukça fayda sağlayacaktır. Farklı örgü modelleri için canimanne.com sayfamızı ziyaret edebilir veya yazımızın içindeki linklere tıklaya bilirsiniz. En güzel örgü modellerinde tekrar görüşmek üzere hoşçakalın.

Basamaklı örgü modeli yapılışı

Basamaklı örgü modeli detayları ve yapılışı

Orta kalınlıkta ip tercihi

İp seçimine göre şiş kullana bilirsiniz.

Model kurulumu 6 ve 6 nın katları olarak çift sayıdan kuruluyor. +4 kenar ilmeği bir kaç sıra haraşo dan sonra örgünün düz tarafından 1. sırasın da 4 ilmeği bir düz bir ters kenar lastiği yapılır.

4 ilmek düz 2 ilmek ters sıra bitimine kadar bu şekilde örülüp tamamlanır. 2. Sırada ilmekler aynı şekilde örülür. 3.sırada ilmekler aynı şekilde örülür. 4. Sırada da ilmekler aynı şekilde örülüp 4 sıra olarak tamamlanır. 2. Motifin 1.sırasında 2 ilmek kaydırarak örgü devam eder. 2.3.4 sıralar ilmek düz ise düz ters ise ters örülür aynı ilmekler örülür.

Örgü, örgüler ve el işleri hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamanız yeterli olacaktır. Bizleri sosyal hesaplarınızda paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz.

Basamaklı örgü modeli yapılışı video anlatımlı olarak buradan izleyerek uygulaya bilirsiniz.

Fatmayla Herşey Dahil Kanalına Çok Teşekkür Ediyorum.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ