Canım Anne

Başarılı Çocukların Ebeveynlerinin Yaptığı 8 Şey

Başarılı Çocukların Ebeveynlerinin Yaptığı 8 Şey

Başarılı Çocukların Ebeveynlerinin Yaptığı 8 Şey

Çocukların ileri ki zamanlarda göstermiş oldukları başarılarda, davranışlarda anne babanın doğumdan o güne kadar olan davranışları, yaklaşımı, duyusal ve zeka gelişimini desteklemesi oldukça önemlidir. Başarılı ebeveynlerin dikkat ettiği noktalar elbette bulunmaktadır. Sizlerde çocuğunuza davranış ve yaklaşımınızda bu noktalara dikkat ederek problemsiz ve daha başarılı bir çocuk yetiştirebilirsiniz.

  • Sorumluluk vermek: Çocuklara küçük yaşlardan itibaren yapabileceği düzenli sorumlulukların verilmesi onların ilerde daha işbirlikçi ve mücadeleci olmasını sağlarken aynı zamanda da empati kurma yeteneklerini de desteklemektedir. Ancak çocuklara sorumluluk verilirken dışsal olarak sunulan hediyeler veya ödüller içsel motivasyonunu kırabilir.

basarili-cocuklarin-ebeveynlerinin-yaptigi-8-sey

  • Yüksek beklenti de bulunmama: Çocuklarınızın yeteneklerinin ve gücünü farkında olmalı ve ondan yapabileceğinden daha fazlasını beklememeli ve istememelisiniz.
  • Başa çıkma yeteneklerinin geliştirilmesi: Çocuklar erken yaşta çatışma, öfke kontrolü veya hazzı erteleme gibi durumlar ile başa çıkmayı öğrenmelidir. Başa çıkma yöntemleriyle büyümeyen çocuklar ilerde sağlık ve güven açısından sorun yaşayabilirler.

basarili-cocuklarin-ebeveynlerinin-yaptigi-8-sey

  • Başarısız olma ihtimalini unutmayın: Anne babalar çocuklarının başarısızlıklarının başarıya giden yolda bir anahtar olduğunu unutmamalıdır. Elbette ki çocuklar yapa yanıla öğrenecektir.
  • Sosyal becerilerini geliştirin.
  • Kaliteli zaman geçirmek: Çocuğunuza gün içinde gerektiği kadar zaman ayırın, onu dinleyin ve beraber kaliteli ve etkili zaman geçirin.
  • Kararlılık ve metaneti geliştiriniz.
  • Çocuklarınızın benlik hissinin güçlenmesine fırsat tanıyın.

basarili-cocuklarin-ebeveynlerinin-yaptigi-8-sey

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi