Canım Anne

Batik iple tığ işi battaniye modeli yapımı

Batik iple tığ işi battaniye modeli yapımı

Batik iple tığ işi battaniye modeli yapımı tığ işi modeli battaniye dışında birçok örgü modelinde tercih edebilirsiniz. Battaniye örneği arayanlar için güzel ve örmesi kolay modeller arasında yer almaktadır.

Bebek örgülerinde battaniye kullanımı en çok tercihler arasında yer almaktadır. Örgü battaniyeler annelerin tercihinde olmaktadır. Battaniye kullanımı sıkça değişimi olduğundan bir battaniye yeterli olmayacağından farklı örnek seçeneği ile bir kaç battaniye yapımı olmaktadır. Örnek tercihleri kişiye göre değişim sağlamaktadır. Bebek battaniye modellerimiz sitemizde mevcuttur. Yazımızda ki linke tıklayarak modelleri inceleyebilirsiniz.

Batik iple tığ işi battaniye modeli yapımı

Yapılışı: 100 gram da 300 metre bir batik ip ve sıfır numara tığ kullandım . Sizler yapacağınız örgüye uygun kalınlıkta ip ona uygun numarada tığ tercih edebilirsiniz. Modelimiz özellikle battaniye çeşitleri için çok uygun kullanışlı ve örmesi zevkli bir model başlarken istediğimiz uzunluğa uygun ölçüde zincirimizde çekerek başlıyoruz. İlk sırada, tığımıza ipimizi bir defa dolayarak zincir içinden ilmek çıkarıp tığımızda oluşan 3 ilmeği tek seferde alıyoruz , yani tekli trabzan yaparak zincir sonuna kadar ilk sırayı tamamlıyoruz.

2. Sıraya geçtiğimizde 2 zincir ile başlıyoruz. Bir zincir atlayıp ikinci zincirden ilmek çıkartıp iki hamlede örüyoruz hemen bir çekip tekrar bir zincir atlayarak bir ilmek çıkartıp iki hamlade örüyoruz……. hem ön yüzden hem arka yüzden bu şekilde ilerliyor model. Birçok örgü çeşidine yakışacak çok kolay çok zevkli bir model yapacaklara kolay gelsin..

Tığ işi, battaniye modelleri hepsi ve daha fazlası için linke tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça değerlidir.

Batik iple tığ işi battaniye modeli yapımı VİDEO ANLATIM

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ