Canım Anne

Baykuş Şapka Yapımı

Baykuş Şapka Yapımı

Kış geldiğinde çocuklarımız şapka takmaya bayılır. Özellikle erkek çocukları, aslan modeli ya da baykuş modeli gibi şapkalara bayılırlar. Güzel bir model olduğu için kız çocukları için de tercih edildiğini belirtelim.

baykus-sapka-yapimi-5

Öncelikle 34 ilmek atın. Sonra ters olarak 10 sıra örün. 10 ters 2 düz; 1 ters 1 düz, 2  düz 10 ters örün. Tersten gelirken tersleri düz, düzleri ters örün. Ortadaki 1 ters 1 düzü ise pirinç örgü şeklinde örün. Bu şekilde 14 sıra örün. Daha sonra 10 ters 3 düz şeklinde çapraz saç örgüsü yapın.

baykus-sapka-yapimi-4

1 ters ilmek ve üçlü saç örgüsü yapıp 10 ters ilmek örün. Bu şekilde 10 sıra örün ve tekrar saç örgüsü yapın. Sonra 10 sıra daha örün. Arka tarafını ters örgü şeklinde örüp dikin. Son olarak da, şapkanın iki üst tarafına püskül yapın.

baykus-sapka-yapimi-3

Başka bir yapılış şekli ise, öncelikle bereye 70 ilmekle başlanır. 6 sıra 1 ters 1 düz örün. Düz örgüye geçerken iki farklı renk ile birlikte 20 cm örün. Sıranın sonuna kadar 2 ilmek birlikte alarak eksiltin. Sonra bereye 3 sıra düz örün. Aynı şekilde tüm sıra boyunca 2 ilmek birlikte alarak eksiltin. Kalan ilmekleri dikin. Kulak kısmına 16 ilmekle başlayın. 7 sıra örün, 6 ilmek kalana kadar 1 örün 1 kesin.

baykus-sapka-yapimi-2

Bu şekilde 1 sıra ördükten sonra 6 ilmek kalana kadar bu şekilde örün. Göz kısmı için  zincir çekin, kapatın. 15 ikili trabzan yapın. İkinci renk ile her yuvaya 2  defa batırıp ikili trabzan yapın. Son sırayı ise sık iğne ile tamamlayın. Burun kısmı için ise 3 zincir çekin. Sık iğne ile 7 ilmek olana kadar sıra başlarında arttırın. Çevresine sık iğne geçin.

baykus-sapka-yapimi-1

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi