Bebe yünü ile battaniye modeli yapılışı

Bebe yünü ile battaniye modeli yapılışı

Bebe yünü ile battaniye modeli yapılışı tığ işi sevenler için oldukça kolay olan iki renkli battaniye modeli yapabilirsiniz. Video anlatımlı örgü modelleri hanımlarımıza oldukça kolaylık sağlamaktadır. El işlerini yeni yeni öğrenen arkadaşlarımız içinde kolay ve anlatıcı videolar işlerine kolaylık sağlamaktadır.

Battaniye modelleri bebek örgülerinde oldukça sık uygulanan el işleri arasında yer almaktadır.Örgü battaniye modelleri neredeyse dört mevsim kullanılmaktadır. İp seçimini mevsimine göre seçerek yaz için ince ve delikli örnekler daha kullanışlı olurken, kış ayları için kadife ip ve kalın ipler seçilmektedir.

Farklı örgü battaniye modelleri sitemizde geniş örnek seçimini bulabilirsiniz. Yazımızdaki linke tıklamanız yeterli olacaktır.

Bebe yünü ile battaniye modeli yapılışı

İstediğiniz renklerde ip seçebilirsin, ip markasını alacağınız yerden sorarak fikir alabilirsiniz.

Elinize ve ipe uygun tığ seçimi sağlayın

Öreceğiniz örgü boyutu kadar zincirler çekelim.

1 sıra tırabzan yapalım. 1 tane zincir çekelim ve ilk zincire batalım sık iğne yapalım sırayı bu şekilde sık iğneyle tamamlayalım

Kenardan 2.ipi sabitleyelim ve 1 tane zincir çekelim ilk zincire sık iğne yapalım her bir sıra renk değiştirip 4 sıra sık iğne uygulayalım. Sevilen renklerle ördüğünüz de battaniye, yelek, çanta vb yapabilirsiniz. Devamını izlemek için videolu anlatımından bakıp izleyebilirsiniz..Kolay gelsin..

Tığ işi battaniye modeli, tığ işi örgü modeli, örgü ve el işleri hepsi ve daha fazlası için linke tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça değerlidir.

Fatmanın örgü evi youtube kanalına teşekkür ediyoruz.

Bebe yünü ile battaniye modeli yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ