Bebeğin Cinsiyetini Önceden Öğrenme

Bebeğin Cinsiyetini Önceden Öğrenme

Anne olacağını öğrenen kadınların birçoğu; o ilk heyecan ve mutluluk geçtikten sonra başka bir konuya kilitlenir. ‘’Bebeğim kız mı olacak, erkek mi?’’ Hamilelik boyunca ‘’Bebeğim sağlıklı olacak mı?’’ sorusundan sonra gelen ikinci önemli sorudur bu. Artık günümüzde gebeliğin 16. haftasında bebeğin cinsiyeti büyük olasılıkla belli oluyor. Ultrason ya da doppler ile yüzde yüz olmasa da yüzde doksan öğrenebiliyorsunuz bebeğinizin cinsiyetini.

bebegin-cinsiyetini-onceden-ogrenme-3

Bebeğin cinsiyetini önceden öğrenmenin yolları nelerdir bir araştıralım ve öğrendiklerimizi sizlerle paylaşalım istedik. Doğrusunu isterseniz karşımıza oldukça ilginç bilgiler çıktı. Bunların gerçeği yansıtmadığını, biraz eğlenerek okuyacağınız inanışlar olduğunu hatırlatıp hep beraber bir göz atalbebegin-cinsiyetini-onceden-ogrenme-1    ım.

Bebeğiniz eğer erkekse;
Hamileliğinizin ilk zamanlarında kusma sorunu yaşamazsınız. Bebeğinizin kalp atımı dakikada 140’dan daha azdır. Karnınız sivri ve büyük olur, kilonuzun çoğu önünüzde olur. Karnınız bir basket topuna benzer. Göğüs ucu etrafı erken koyulaşmaya başlar. Kıza göre daha aşağıda taşırsınız. Tuzlu veya ekşi yiyecekleri seversiniz. (bu bilgiden şüpheliyiz; çünkü eskiler ye tatlıyı doğur atlıyı, ye ekşiyi doğur Ayşe’yi derler hep ki doğru olan da budur)

bebegin-cinsiyetini-onceden-ogrenme-4

Et, peynir gibi protein içeren yiyecekleri canınız çeker. Bacak tüyleriniz daha hızlı uzar. Elleriniz çok kurur. Uyurken yastığınızın yönü kuzeye bakar. Baba da kilo alır. Hamilelik sizi eskisinden daha güzelleştirir. İdrarınızın rengi açık sarıdır. Burnunuz büyüyüp yayılır. Düğün yüzüğünüzü göbeğinizin üzerine astığınızda yuvarlak şekilde hareket eder. Başınız ağrır. Hamile kaldığınız tarihi yaşınıza ekleyin eğer sayı çift ise erkektir.

bebegin-cinsiyetini-onceden-ogrenme-2

Eğer kızsa;
Hamileliğin ilk aylarında sabah bulantılarınız başlar. Bebeğinizin kalp atışı dakikada en az 140’tır. Kalça ve bel çevresinden kilo alırsınız. Sol göğsünüz sağ göğsünüzden daha büyüktür. Saçlarınız kızıllaşmaya başlayabilir. Bebeğinizi yukarıda taşırsınız. Karnınız bir karpuza benzer. Canınız tatlı, meyve çeker. Canınız portakal suyu çeker. Gebelikte öncekinden çok farklı görünürsünüz. Normalden daha huysuz olursunuz. Yüzünüzde sivilceler çıkabilir. Ekmeğin ucunu yemek istemezsiniz. Göğüsleriniz oldukça büyür. Yastığınızın yönü güneye doğrudur. İdrarınız koyu sarıdır. Hamile kaldığınız tarihi yaşınıza ekleyin eğer sayı tek ise kızdır.

bebegin-cinsiyetini-onceden-ogrenme-5

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ