Bebeğiniz Halsiz Mi

Bebeğiniz Halsiz Mi

Bebeğiniz Halsiz Mi

Bebeğiniz Neden Halsiz

Bir bebek çok hassas bir bireydir ve vücudunun bazı etkenlere alışabilmesi için, tamamen gelişmesi gerekmektedir. Bir bebeğiniz birçok etkenlerden dolayı halsiz düşebilir ve bunu anlamak her zaman kolay değildir. Bebeğiniz halsiz mi ya da bebeğinizin nesi olduğunu bilemiyor musunuz, o zaman burada önemli olan, özellikle annenin bebeğini çok iyi tanımasıdır.

bebeğiniz-neden-halsiz

Bir bebek uykusuz olduğu için halsiz olabilir veya acıktığı için halsiz düşebilir. Bezinden dolayı halsiz olabilir veya bebeğinizin ateşi olabilir. Bir bebek bünyesi daha gelişmediğinden, birçok etkenlerden anında ateşi çıkabilmektedir.

bebeklerde-halsizlik

Bebeğin Halsiz Olduğunu Nasıl Anlayabilirim

Bebeğiniz her şekilde ağlayarak isteklerini veya hoşlanmadığı şeyleri haber verdiğinden, bazen neden huysuz olduklarını anlamak kolay olmayabilmektedir, fakat bir anne bebeğini tanıdıkça gitgide neden huysuz olabileceğini veya rahatsız olabileceğini anlamaktadır.

bebeklerde-halsizlik-nasil-onlenir

Bebeğinizin halsizliğini genel anlamda ağladıklarında anlayabilmektesiniz. Ağladığında altını kontrol edebilirsiniz veya gazı olabilir ya da uykusuzluktan olabilmektedir. Her şeyi yaptıktan sonra bebeğiniz halsiz mi kalıyor, o zaman en büyük ihtiyacı ilgi ve sevgi olabilmektedir. Kaldı ki her zaman onlara olan ilgi ve sevgi, şefkatinizi göstermeniz gerekmektedir. Unutmayın ki bebeğiniz sizin her şeyinizdir.

bebeklerde-halsizlik-nedenleri

Bebeğin Halsiz Olmaması İçin Ne Yapılmalı

Bebeğiniz halsiz mi, o zaman ona yardımcı olabilmek için öncelikle bebeğinizi çok iyi tanımanız gerekmektedir. Bir söz vardır, sadece doğurmakla anne olunmuyor diye, bu gerçekten doğru, çünkü sadece doğurarak bebeğinizi tanıyamazsınız. Bebeğinizin hangi saatte neden ağladığını veya huysuzlaştığını öğrenmeniz gerekmektedir.

halsiz-bebekler

Malum her bebek aynı değildir, bu sebeple kendi bebeğinizi çok iyi tanımanız gerekmektedir. Bunu yapabilmek için ise, altını değiştirmeniz, doğru zamanda emzirmeniz veya yemeğini yedirmeniz, uykusunu alıp almadığını kontrol etmeniz ve daha nice faktörlere dikkat etmeniz gerekmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ