Bebeğiniz İçin Saç Bakım

Bebeğiniz İçin Saç Bakım

Bebek Saç Bakımı

Bebeklerde ki saç bakım durumları çok önemlidir. Özellikle annelerin bebek saç bakımı üzerinde nasıl modeller ile çalışıp ne tür şeyleri kullanarak bakım yapacağını bilmesi gerekmektedir. Bebeğiniz için saç bakım dönemlerine değinecek olursak ta belirli dönemlerden ele alıp incelemenin ve parçalara ayırarak bakmanın faydalı olduğu bilinmelidir.

bebek-saci

Genel Bilgi

Bebeğiniz için saç bakım için bilinmesi gerekenlerden biri saç gelişiminin anne karnında 9. Ve 12. Haftalarda başladığını bilmektir. Bebek doğduktan sonra 2 ay içerisinde bir takım dökülmeler meydana gelmektedir. Bu durum aslında bebeğin anne karnında maruz kaldığı hormon düzeninden kaynaklanmaktadır. Bu tip dökülme ile ilgili birçok durum olması ile de beraber pek çok insanda gerçekleştiği söylenemez.

bebek-sac-bakim-onerileri

Saç Şampuanları ve Etkileri

Özellikle bebeklerin saç derileri çok hassastır. Bunun yüzünden belirli süreler yıkanma gereği yoktur. Haftada bir defa şampuan ile saç yıkaması yapılabilir.  Bununla beraber bilinmesi gereken bir diğer nokta da bebekler için saç bakım şampuanı uygularken büyüklere yönelik olarak yapılan saç şampuanlarını kullanmak ciddi bir zarar verebilir.

bebek-bakim

Bunun için belirlenmiş ölçütlerde sadece bir takım şampuanlar kullanılmalıdır. Bazı saç hastalıklarını doğuracağı gibi kaşıntı, deride kızarıklık ve yaralara sebep olmaktadır.

bebek-sac-bakim

Korumacı Özellik

Bununla beraber kullanılacak şampuanların cildi koruyan ve belirleyici bir etki bırakması gerektiği bilinmelidir. Tüm bu özellikleri ile beraber asıl koruyucu parfümler çocuk şampuanlarında kullanılmamalıdır. Özellikle bilinmelidir ki bu tip nemlendirici ve şampuanlar ile birlikte parfümlerinde negatif etkilerinin çocuk saç ve sağlığına etkisi olacaktır.

bebekler-ve-saclari

Bebeğiniz için saç bakım için bilinmesi gerekenlerden biri de 1 yaştan itibaren gerekli olan saç kesimini başlamasıdır. Saçın çokluk veya azlığına göre de bu dönemde ki başlangıç çok daha etkili olacaktır. Özellikle saç kesimi bebekler için çok önemlidir. Bilinmelidir ki tehlike yaratmayacak şekilde yapılmalıdır.  

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ