Bebeğiniz İngilizce Konuşsun

Bebeğiniz İngilizce Konuşsun

Günümüz dünyasında özellikle yeni nesillerde iyi bir iş bulabilmek artık daha zor. Çocuk sahibi olan bireylerin de artık bu zor şartları değerlendirmesi ve çocuklarını buna duruma göre eğitmeleri gerekmektedir. Çocuklar özellikle gelişme dönemin de öğrendiklerini asla unutmazlar. Özellikle çocukların oyun oynama dönemlerinde eğitici bazı yol ve yöntemler kullanılarak çocuklara yararlı bilgiler kazandırılabilir. Siz de bebeğiniz İngilizce konuşsun istiyorsanız gelişme döneminde onu yönlendirerek ana dili haricinde bir dil daha edinmesini sağlayabilirsiniz.

ingilizce-okul-oncesi-egitim

Bunun yanı sıra evde kullandığınız teknolojik aletlerin de dilinin İngilizce olması çocuğunuzun bu dile maruz kalmasını ve farkında olmadan öğrenmesini sağlayabilir. Örneğin evde kullandığınız televizyonda açtığınız İngilizce bir çizgi film basit düzeyde kelimelerin öğrenilmesini sağlar. Duyarak öğrenmek bilinçaltına en kolay işleyen yöntemdir. Bebeğinize İngilizce ninniler bile okuyabilirsiniz. Öncelikli olarak basit sayılar ve kelimelerle işe başlamakta fayda var. Ahşap puzzlelar, renkli şekil ve şemalardan yardım alabilirsiniz. Bebeğiniz İngilizce konuşsun diyorsanız ve sizde İngilizce biliyorsanız zaman zaman bebeğinizle İngilizceyi kullanarak iletişim kurmalısınız. Bebeğinize her öğrenim gerçekleştirdiğinde ödül vererek onun da zevk almasını sağlayabilir, ayrıca bilgiyi de pekiştirmiş olursunuz.

ingilizce-egitim-setleri

Bebeklerin beyinleri şekillenmeyi bekleyen boş bir levha gibidir. Siz ona hangi bilgiyi verirseniz o onları işler. Bu nedenle çocuğunuzu eğitirken özen göstermeniz gerekir. Aynı zamanda sosyal medya mecralarını kullanarak da çocuğunuzun eğitimine katkıda bulunabilirsiniz. Bu mecralardan eğlendirici İngilizce videolar, müzikler, kısa çocuk filmler arasından seçim yaparak bebeğinizin İngilizce konuşmasına katkıda bulunabilirsiniz. Fakat bu noktada da çocuğunuzu teknolojik aletlerden korumalı ve onun bağımlı olmasını engellemelisiniz. Sizde bebeğiniz İngilizce konuşun istiyorsanız bu noktalara özen gösterip okul öncesinde ki İngilizce eğitimine büyük oranda katkıda bulunabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ