Bebek Bakım Ürünleri

Bebek Bakım Ürünleri

BEBEK BAKIMI İÇİN GEREKLİ MALZEMELER

Bebek sahibi olmak, mutluluk ve heyecanın kelime anlamı da diyebiliriz. Öyle ki bu sevincin müjdelendiği andan itibaren vücudumuzu kaplayan coştu ve heyecan tarif edilemez. Her şeyin en iyisi en güzeli onun olsun diye düşünerek hazırlıklarımızı bu yönde yaparız. Kıyafet seçiminden oda düzenlenmesine, oyuncaklarından bakım ürünlerine kadar her şeyinin eksiksiz ve kusursuz olması için koşuşturmalara başlarız. Bu yazımızda sizlere bebek bakım ürünleri hakkında bilgi vereceğiz.

bebek-bakimi

İlk etapta listeye göz gezdirdiğinizde bu ne işime yarayabilir ki diyebilirsiniz. Ancak ihtiyaç duyduğunuz anda kullandığınız ürün ne kadar gerekli olduğunun yanıtını verecektir. Bu bakıma bebek bakım ürünleri güvenilir markalardan seçilmeli bakım ürünü olduğu için bebeğe temas edeceksiniz bu anlamda kaliteden ödün vermeyin.

bebek-bakim-cantasi

Bebek şampuanı, masaj yağı, sabunu ve bebe yağı

Sırası ile gidecek olursak bebek şampuanında dikkat edilmesi gereken en önemli konu göz yakmayan bir şampuan tercihi yapılmalı. Bebek sabunu cildi kurutmayan özelliğe sahip olmalı mümkün olduğunca hipoalerjik yapılı bir sabun tercihi yapın. Masaj yağı bebeklerin banyolarından sonra kullandıkları ve rahatlatma özelliği olan bir ürün olduğu için gerekli bu ürünün çok fazla yağlı bir his bırakmayanını seçmeniz önemli. cildin tahriş olmuş yerinde kullanılan bebe yağının ise tamamen bitkisel bir özelliğe sahip olmasına dikkat edin.

bebek-bakim-seti

Tırnak bakım seti

O minicik parmaklara özel tırnak makası da vardır elbet. Bebeklerin tırnaklarının uzamamasına çok dikkat edin uzayan tırnaklar bebeğin cildine zarar verir bu açıdan mutlaka tırnak bakımını yapmalısınız.

bebek-bakimi-urunu

Diğer ihtiyaç listesi

Diğer bebek bakım ürünlerini sıralamamız gerekir ise;

-kulak temizleme çubuğu

-burun açıcı

-tülbent (mümkün olduğunca set halinde)

-temizleme mendili

-banyo ihtiyacı için küvet, sünger, havlu ve kaydırmazı

-bebek deterjanı

-olmazsa olmaz mümkünse stok halinde bebek bezi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ