Bebek beresi yapımı, Bebek bere modeli

Bebek beresi yapımı, Bebek bere modeli

Canimanne.com dan herkese merhabalar bu videomuzda çok güzel bebek bere modelinin anlatımını yaptık. En çok istek alan bebek beresi modeli diyebiliriz. Bu bebek berenin en güzel tarafı ise ense kısmının tamamı kapanıyor olması bu sayede çocuğun ensesi açık olmuyor. Bazı bebek bereleri çocuk ve bebeklerin ensesini kapatmadığı için tercih edilmiyor. Yapacak olan arkadaşlara şimdiden kolay gelsin. Yaptığını bebek örgülerini paylaşırken açıklama kısmına @canimannecom etiketini yazarsanız yaptığını örgüler bize ulaşır. Sayfalarımızda ücretsiz paylaşırız.


Bugün birlikte güzel bir çalışma yapacağız. Sizlerden epeyce istek alan ve minik bebislerimize çok yakışacak bir bere modelimiz var . Kulak kısımları da uzunca örülen bu model hem güzel hem kullanışlı. Modelimiz için gerekli malzemeleri sayarak başlayalım o zaman ?

Orta kalınlıkta bir ip kullandım. Kalan ip olduğu için miktar ne kadar gitti bilemiyorum kii bu zaten kullanılan ipe göre ve yapilacak boyuta göre de değişir. 4.5 numara sis kullandım. Ipinize göre sis tercih etmelisiniz.
Be 43 ilmek ile başladım ve ilk sırada ilmek sayisini ikiye katlayacak şekilde bir ör bir artır yaptım. Benim berem ortalama 1 yaş uyumlu oldu. Daha büyük yapmak için ilmek sayisini modeli se göz önünde bulundurarak artırabilirsiniz. Ön ve arka çift lastik kenarlar ise baklava seklinde ilerliyor . Model alın hizasına geldiğinde ön kıvrımı bir ters bir düz şeklinde yaptık. Ayrıca arka bölümü öne kıyasla biraz daha uzattık ki ense kısmını güzelce kapatsın. Kenar uzatmalarını tamamladıktan sonra direk kapatabiliriz , boyun altında karşılıklı birlesecek şekilde uzatabiliriz ya da kordon veya saç örgüsü süslemesi ile farkli görseller oluşturabiliriz.

Beremiz en çok 0-2 yaş gurubu için uygun bir model olsa da daha büyük yaşlar için de elbette yapılabilir ? ölçüye uyarlamada sıkıntı yaşayan arkadaşlar bize yazın yardımcı olmaya çalışalım ?

Videomuzun ?butonuna dokunmayı unutmayın. Yüklenen yeni videolarımız dan haberdar olmak için kanalımıza ücretsiz abone olabilirsiniz ?

Hoşçakalın ???

Sevgili arkadaşlar sizlerde videolarımızı izleyerek yaptığınız örgüleri sayfalarınızda bizi @canimannecom etiketini ekleyerek paylaşırsanız çok seviniriz, ayrıca etiketlediğiniz görselleri tüm sayfalarımızda sizin adınıza paylaşabiliriz.

blank

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. Berna dedi ki:

    3-6 aylık bir bebek için kaç ilmekten başlanmalı

  2. Safiye ince dedi ki:

    İyi akşamlar canım anne ailesi facebook tan yazmıştım size bu berenin tarif videosu için teşekür ederim size sizin sayılarınız ve benim ip inceliginden dolayi sayılarda biraz oynama yaparak ordum bu dikilmemis hali çok zevkli modeldi sizlere emeklerinizden dolayi çok teşekür ediyorum ancak dikilmiş fotosunu sabah atarım insallah beğenirsiniz hayırlı geceler

  3. Sefa dedi ki:

    Size çok teşekkür ederim, bu bereyi örmeyi okadar çok istiyordum ki anlatamam.. Allah razı olsun, Allah size sağlıklı uzun ömür ve zihin açıklığı versin..

BİR YORUM YAZ