Bebek İçin Araba Koltukları

Bebek İçin Araba Koltukları

BEBEKLER İÇİN ARABA KOLTUKLARI

Ailemizin minik üyeleri ile birlikte hayatımıza çeşitli önemli gereçler de eklenir. 0-6 yaş gurubunda olan tüm aile bireylerinin kendi yaşamlarını kolaylaştırmak amacıyla, kendi yapılarına göre özel olarak üretilmiş genel ihtiyaçları vardır.

bebek-oto-koltugu

Bunlardan örnek vermek gerekirse; bebek yatakları, yürüme yardımcısı olan yürüteçler, ailece yemek yiyebilmek için mama sandalyeleri, pusetler ve araç koltuklarıdır. Bunlar arasında hayati öneme sahip olan bebekler için araba koltukları ve kullanımıdır.

bebek-icin-araba-koltugu

Bebekle Yolculuk

Bebekli hayatın en önemli gereksinimlerinden biri de bebekler için araba koltukları olmaktadır. Araç koltuğuna kemerle sabitlenen ve bebeği güvenli bir şekilde kemerle koruyan yapıda onlara özel küçük koltuklardır. Bebekle gidilecek uzun ve kısa her türlü yolculukta vazgeçilmez öneme sahip bir araçtır. Seyahat esnasında bebeğin güvenli bir şekilde oturabilmesi için bebek koltuğu şarttır.

bebek-arama

Yapılan araştırmalarda ve deneylerde ortaya konan çarpıcı örneklere göre; 45 km hızında giden araç kaza yaptığı anda, annesinin kucağında ve arka koltukta oturan bebek ön camdan fırlayarak çıkmaktadır. Bu tarz felaketlerin yaşanmaması adına, bebekli her aile araba koltuğu edinmek mecburiyetindedir.

araba-koltugu-bebek

Oto Koltukları

Bebekler için araba koltukları, bebeğin kilosu ve yaşına göre üretilmiştir. İlki yeni doğmuş bebekler için 0-9 kg arasındaki ağırlıklar için üretilmiş ve yatar pozisyonda kullanılan türleridir. 10-18 kg arasında olan bebekler için üretilen koltuklar, yukarıdan kemerle sabitlenen yapıdadır.

bebek-araba-koltugu

8 ay 4 yaş arası çocuklar için kullanımı mümkündür. 15-25 kg arasındaki koltuklar 3 – 7 yaş arası çocuklar için uygundur. 6-12 yaş gurubu için üretilen oto koltukları 22-36 arasındaki çocuklar için üretilmiştir. Yükseltici olarak bilinen koltuk türleri de yine 4-8 yaş gurubu çocuklar için kemerle sabitlenen ancak koltuk olarak tanımlanamayacak seyahat gereçleridir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ