Bebek Kıyafetleri Nasıl Yıkanmalı?

Bebek Kıyafetleri Nasıl Yıkanmalı?

Bebek kıyafetleri nasıl yıkanmalı?

Bebekler ciltleri en hassas olan ve kıyafet konusunda en titiz olan insandan bile daha titiz davranılması gereken küçük insanlardır. Anne baba olarak bebeğinizin kıyafetlerinden ve bu kıyafetlerin temizliğinden siz sorumlusunuz. Bebek kıyafetleri nasıl yıkanmalı diye araştırmaya başladığınızda göreceksiniz ki en önemli maddelerden biri kullandığınız deterjandır. Deterjanınızın mümkün olduğu kadar bebeklere uygun içeriklerde üretilmiş ürünler arasında olmasına dikkat etmelisiniz. Bebeklerin cildi çok hassa olmasının yanı sıra çok güzel ve uzun koksun diye kimyasal kullanma açısından birçok deterjan bebeğinize olumsuz etki yapacaktır.

bebek-giyim

Bebek kıyafetleri nasıl yıkanmalı sorusunu kime sorsanız size en ucuz yöntem olan beyaz sabunları önerecektir. Beyaz sabunlar kimyasal açısından en fakir olan sabunlardandır ve bebek kıyafetleri için iyi durulandığında kullanmak için son derece uygundur.

bebekler-ve-kiyafetlri

Bunun dışında makineye atabilmek için sıvı deterjan da kullanabilirsiniz. Sıvı deterjanlar firmalar tarafından üretilen yeni alerjenik sıvı deterjanlar bebekler için uygun şekilde üretilmektedir.

bebek-kiyafetleri

Bebeklerin cildinin hasar görmemesi için ve kokusundan rahatsız olabilecek minik ciğerlerinin sağlığını koruması için kokusuz şekilde üretilmektedir. Bebek kıyafetlerini yıkarken çok sıcak derecede yıkamanız erkenden küçülmelerine sebep olduğu gibi soğuk suda yıkamanızda mikropları kırmamaktadır. Bu nedenle 40 derecede yıkamanız en uygun olacaktır. Özellikle bebek kıyafetlerini kuruturken dikkat etmeniz gereken konular bulunmaktadır.

bebek-kiyafetleri-nasil-yikanir

Bebek kıyafetleri nasıl yıkanmalı derken en dikkat edilmesi gereken konulardan biri de aslında bebek kıyafetleri nasıl kurutulmalıdır olmalıydı. Bebek kıyafetlerini kuruturken mümkün olduğu kadar hava alarak ve rüzgarda kuruması gerekmektedir.

bebek-kiyafetleri-yikama

Kendi üzerinde kalan deterjan ya da herhangi toz birikintisinin bulunması bebeğinizin kıyafetlerinin öksürüğe ve ya bazı alerjilere sebep olması mümkündür. Her şeyden önce iyi durulanması ve iyi kurutulmasına dikkat ederek mümkün olduğu kadar kokusuz olmasına dikkat etmelisiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ