Bebek Yeleği Yapımı – Oklava İşi

Bebek Yeleği Yapımı – Oklava İşi

Merhabalar bu videomuzda oklava ve tığdan hazırlamış olduğumuz bebek yeleği yapımını detaylı şekilde nasıl işlendiğini göstereceğiz. 

Oklava ve tığ işi bebek yeleği yapımında tığ ile ip tercihi tamamen size kalmıştır. Daha sıcak tutacak bir yelek yapmak istiyorsanız pamuklu kalın bir ip ve ona uygun tıp kullanabilirsiniz. Ama bu model ince ipte daha güzel durduğu için biz tercimizi orta incelikte bir ipten yana yaptık. Bebek yeleği örneğimizde bizden birden fazla renkli ip kullanarak işlem yaptık. İsterseniz siz bu modeli tek veya iki renkte örebilirsiniz. Ayrıca doğru boyutta örebilmeniz için beden tablosuna göre ölçü kullanmanızı öneririz.

Bebek Yeleği Yapımı Anlatımlı

Malzemeler: 2 adet renkli ip, 1.8 mm tığ, 10 numara kalın 2 şiş (bunun yerine ince bir cetvel veya küçük bir boru parçası olabilir) gereklidir.

Uygulanışı:

Bebek Yeleği Yapımı – Oklava İşi Bebek Yeleği Modeli
  • İlk olarak sarı ipimizin ucunuz alıp zincir çekiyoruz. Biz 1 yaş için 80 zincir çekiyoruz.
  • Daha sonra ise 3 zincir daha çekip dönüp 4.zincire batıp üçlü tırabzan yapın.
  • Bir tane zincir çekip boşluk bırakıp tekrar üçlü tırabzan yapın. Bu şekilde tüm koru tamamlayın. Her defasında bir boşluk ve üçlü tırabzan yaparak minik kafesler oluşturuyoruz. Böylelikle yaka kısmını oluşturuyoruz.
  • Daha sonra bir sonraki kesim yerine kadar tekrar üst bir kor oluşturuyoruz. Aynı şekilde bir boşluk 3 tırabzan şeklinde ilerleyin.
  • Şimdi diğer renk ipimizi alıp elimize şişimizi alıyoruz.
  • Tığ ile şişin etrafına ilmekler örmeye başlayın. bu şekilde tüm koru örün. 5 ilmek alıp sıkı iğne yapıp tüm sırayı tamamlayın. Bu şekilde tüm yeleği örebilirsiniz.
  • Oklava işi bebek yeleğinin detaylı anlatımını aşağıdan bulabilirsiniz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ