Canım Anne

Bebek Yelek Modelleri Nasıl Yapılır ?

Bebek Yelek Modelleri Nasıl Yapılır ?

Bebeklerinizi mağazalardan alacağınız makine yapımı kıyafetler yerine ellerinizle ördüğünüz kıyafetleri giydirmek istemez misiniz? Bu şekilde hem bebeğiniz daha sağlıklı hem de sizin için bu daha mutlu edici olacaktır. Örgü yapanlar bilirler ki bebek yelek modelleri ve yapılışına ulaştığınız zaman kız bebek veya erkek bebek için farklı türde modeller bulunduğunu göreceksiniz. Tığ ile ya da şiş ile örülebilecek olan yelek modelleri arasında son derece kolay hazırlanabilen ve yeni olan modellere ulaşabilmek de artık internetle birlikte kolaylaştı.

Siz de bebek yelek modelleri ve yapılışını merak eden bir örgü sever iseniz sizinle çok güzel bir örgü paylaşmak isterim: 50 zincir çekin. Zincirin üzerine 47 sık iğne yapın. Diğer sırada 10 artırarak 57 sık iğne yapın. Diğer sırada yine 10 artırarak 67 sık iğne yapın. Diğer sırada 77 sık iğne yapın. Diğer sırada 87 sık iğne yapın. Diğer sırada 97 sık iğne yapın. Bu şekilde 6 sıra olarak sık iğne çalışılır. Kol yerleri belirlenir ve işaretlenir. Örgü ön ve arka birlikte örülecektir. Kendinizin bildiği bir örneği yapabileceğiniz gibi fıstık örneği de koyabilirsiniz. Örgünün bir başından başlayarak belirlediğiniz yerden bir boşluğa tığınıza ipi dolayın, batın ve çıkarın. İpi uzatın ama örmeyin ve tekrar aynı yere batın, sonra yine çıkarın, uzatın ve şimdi ikisini birden örün, böylece bir fıstık oluşturun. 2 zincir çekin ve yine aynı boşluğa batarak 2 kere dolayıp örmeden batın, çıkarın ve ikisini birden örün, ikinci fıstık örneği oluşmuş olsun. 2 zincir çekip aynı şekilde fıstıkları oluşturun. Bir yan için 4, diğer yan için 4, arkası için de 11 ilmek, ortalaması ile 19 tane sütun şeklinde örülerek istediğiniz boya gelene kadar örün. Örnekte 9 sıra örülmüştür. Kollarda bedeni başladığınız gibi 6 sütün halinde 7 sıra olarak örülür. Bittikten sonra ise etek uçlarına ve yaka çevresine lastik görünümü vermek için sık iğne gidilir ve bu şekilde hırka biter.

Özellikle son yıllarda tasarlanan yeni modeller sayesinde düz yelek modellerinden daha modern çizgilere sahip bebek yelek modelleri ve yapılışı örgü severlere çok fazla seçenek sunmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın