Bebekler için Arabada Neler Bulunmalı?

   Bebek ile alışverişe, gezmeye veya akraba ziyaretine gitmek her zaman için yorucu ve zor olmuştur. Elinizde koca bir çanta ile gitmek veya gezmek zorunda kalacağınız için zorlanabilirsiniz. Özellikle dışarı gezmeye gittiğinizde çantanın içine ne koymalıyım sorusuyla baş edemezsiniz. Ne koyarsanız koyun mutlaka bir şeyler eksikmiş gibi gelir. Bu yüzden bu yazımızı okumanızı tavsiye ederim.

bebekler-icin-arabada-neler-bulunmali-5

   Bebekler için arabada bulunması gereken ihtiyaçlar listesi oldukça kalabalıktır. Öncelikle bebeğiniz için uygun biberon, kullanıyorsa emzik mutlaka bulunmalıdır. Bunun yanı sıra mutlaka yedekte yanınıza en az 3-4 bez bulundurmanız iyi olacaktır. Alt değiştirme işlemi içinde bir alt açma bezi bulundurmanız iyi olur. Bunların dışında kadınlar için hayat kurtarıcı diyebileceğimiz bir diğer malzeme ise hiç şüphesiz ki ıslak mendildir. Islak mendil çoğu durumda imdadınıza yetişir.

bebekler-icin-arabada-neler-bulunmali-4

Üste dökülen yemek, bebeğinizin altını değiştirmek, temizlemek için kullanmak, beslenme sonrası ellerin, ağzın silinmesi gibi birçok yerde size lazım olacaktır. Bu saydıklarımızın yanı sıra yanınızda en az bir tane yedek kıyafet olmalıdır. Bebeğiniz kusabilir veya altını ıslatabilir, üst değiştirmek zorunda kalırsanız mutlaka bir takım yedekte kıyafetinizin bulunması iyi olacaktır. Aynı zamanda mevsim her ne olursa olsun arabanızda birde bir ince birde kalın battaniye bulundurmanız çok işinize yarayacaktır.

bebekler-icin-arabada-neler-bulunmali-3

Bunların dışında yolculuk esnasında bebeğinizin sıkılmaması için birkaç küçük oyuncak da alabilirsiniz.

bebekler-icin-arabada-neler-bulunmali-2

Ayrıca aracınız da bebeğinizi uyutabilmeniz için yumuşak küçük bir yastıkta bulundurmanız iyi olacaktır. Ekstra olarak bebeğinizin herhangi bir ihtiyacı olacağını düşünüyorsanız farklı birkaç eşya daha ekleyebilirsiniz. Eğer bebeğiniz meyve yiyebilecek ayda ise birkaç meyve alabilirsiniz. Özellikle de uzun yolculuk yapacaksanız fazlasıyla lazım olacaktır.

bebekler-icin-arabada-neler-bulunmali-1

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ